Etwinning projekt - Değerlerimin Merkezi -Center Of My Values
Autor: Krešimir Kuran, 3. 12. 2020.

Cilj projekta je osigurati da djeca steknu osnovne vrijednosti koje će biti korisne za njih same i za društvo u skladu s psihološkim, kognitivnim, socijalnim i jezičnim razvojnim područjima kao i razvijanje i jačanje vrijednosti koje društvo prihvaća stvaranjem odgovarajućeg školskog okruženja. Učenje kroz iskustva presudno je u praksi obrazovanja o vrijednostima.

U projektu su sudjelovali učenici od 5. do 8. razreda pod vodstvom učiteljice Antonija Dropulić. Više o projektnim aktivnostima možete pronaći na linku https://twinspace.etwinning.net/99139/home projekta.

Nacionalna oznaka kvalitete:

Europska oznaka kvalitete:

Aktivnosti kojima smo sudjelovali u projektu:

Izrada loga:

Pano posvećen strpljenju. Svaka škola je trebala odabrati jednu od vrijednosti iz projekta i o njoj napisati nekoliko prigodnih citata:

Internet safety day. Učenici su napravili pano s prigodnim porukama koje šalju o sigurnosti na internetu.

Izrada zastave od raznih materijala, mi smo svoju izradili od čepova:

Učenici su za vrijeme online nastave trebali napraviti crteže kućanskih poslova koje oni obavljaju i tako pomažu svojim roditeljima.

Za kraj, svaka zemlja članica projekta dobila je zadatak napraviti strofu pjesme Center of my Values. Naša strofa bila je VALUES. Za svako slovo ove riječi trebalo je napisati po jedan stih. Učenica Vita Tolić napisala je stihove i izrecitirala svoju strofu.

Vivid dreams are on my mind

About the people who are nice and kind

Let me dream about the magic place

Understanding, full of grace

Endless laughter, love that's sweet

Selfless world with no down beat

ETWINNING PROJEKT WASTE TRANSFORMATION WITH STEM

Projekt se bavi problemom zagađenja okoliša, a glavni cilj je osvijestiti učenike kako doprinijeti očuvanju okoliša recikliranjem i razvrstavanjem otpada.

U projektu su sudjelovali učenici od 1. do 8. razreda pod vodstvom učiteljica Antonije Dropulić i Ivane Vujčić te ravnatelj škole Krešimir Kuran. Više o projektnim aktivnostima možete pronaći na linku https://twinspace.etwinning.net/83243/home projekta.

Nacionalna oznaka kvalitete

Europska oznaka kvalitete

Aktivnosti u kojima smo sudjelovali u projektu:

Prva projektna aktivnost bila je izrada i odabir loga među učeničkim radovima svih partnerskih škola. Anketa je bila provedena te je odabran najbolji logo.

Naš logo:

Pobjednički logo

Water Day

22. ožujka obilježava se Svjetski dan voda te je učiteljica Ivana Vujčić napravila radionice vezane za ispitivanje svojstava vode na praktičnim primjerima. Učenici su radili pokuse, a poslije toga rješavali radne liatiće.

Sakupljanje plastičnih čepova, baterija i papira

Učenici svih razrednih odjela bili su uključeni u sakupljanje papira, baterija i plastičnih čepova. Na posebno naznačenom mjestu u školi postavljene su kutije za papir, spremnici za baterije i kutije za čepove u koje su učenici mogli svakodnevno odlagati željeni otpad. Razred koji skupi najviše kilograma papira je prigodno nagrađen. Sakupljene čepove otkupljuje Udruga oboljelih od leukemije i limfoma te na taj način pomaže oboljelima od malignih bolesti. Na taj način ovaj projekt ima i humanitarnu svrhu.

Recitiranje pjesme o očuvanju okoliša:

Učenici naše škole recitirali su jednu strofu pjesme vezane za očuvanje okoliša. Ostale škole dobile su druge strofe koje je poslije voditeljica projekta objedinila u zajedničko recitiranje pjesme. Ovdje možete vidjeti link u kojem djeca iz naše škole recitiraju jednu strofu pjesme:

International eTwinning project: Silent Night project

Schools from different countries recorded videos of children singing the Christmas Carol Silent Night in their national language.

The purpose was to show the differences and similarities between different nationalities using the Christmas Carol Silent Night which has many language versions with the intention of showing children how different and similar we are at the same time.