ODOBREN ERASMUS+ PROJEKT - Digital Transformation in Special Education
Autor: Krešimir Kuran, 30. 1. 2024.

Danas je u OŠ Vrgorac potpisan Ugovor o suradnji na projektu “Digital Transformation in Special Education” između turskog Sveučilišta Amasya i OŠ Vrgorac.

Nakon uspješne suradnje na netom završenom projektu koji se bavio uključivanjem učenika sa poteškoćama u rad sa digitalnim alatima te nakon velikih ulaganja naše škole u poboljšanje uvjeta rada učitelja edukatora-rahabilitatora i učenika iz posebnih odjela, Sveučlište iz Amasye je pozvalo našu školu na sudjelovanje u još jednom projektu koji će se baviti ulogom digitalnih alata u edukaciji učenika sa poteškoćama.

Nakon što je Turska agencija za mobilnost odobrila projekt pod vodstvom koordinatora sa Sveučilišta u Amasyi, OŠ Vrgorac će zajedno sa Sveučilištem iz Vilniusa, Centrom za specijalnu edukaciju Sehzade Ozel Egitim Is Uygulama Merkezi (Okulu) iz Amasye, Strukovnom i tehničkom srednjom školom Şehit Dursun Özsaraç iz Merzifona, Sveučilištem Gostivar iz Sjeverne Makedonije te neprofitnom organizacijom za edukaciju  EduXprss Coöperatie iz Amsterdama u slijedeće dvije godine raditi na samoj provedbi projekta.

Koordinatori projekta u OŠ Vrgorac su stručna suradnica edukator-rehabilitator Laura Majić i ravnatelj Krešimir Kuran.

Ukupna vrijednost projekta je 250.000,00 eura, od čega OŠ Vrgorac za provedbu projektnih aktivnosti pripada 17.590.00 eura. Rok za provedbu projekta je 31.12.2025.

Projekt je sufinanciran sredstvima programa Europske unije Erasmus+.