LTT Erasmus + sastanak u Vrgorcu- Next generation digital learning
Autor: Krešimir Kuran, 28. 4. 2022.

U sklopu projekta "Next Generation Digital Learning" održan je prvi LTT sastanak u Vrgorcu. Na sastanku uz našu školu sudjeluju partneri iz Portugala, Francuske i Turske (2 ustanove).
Uz radni dio koji se doticao analize upitnika učenika i učitelja partnerskih država vezanog za provođenje online nastave održana je rasprava o negativnosti iste kao i načini poboljšanja nastave na daljinu. Prije radnog dijela organizirana je ceremomija dobrodošlice, obilazak škole te obilazak grada Vrgorca. Prvog dana u popodnevnim satima održale su se daljnje edukacije, prezentirani su web alati koje partnerske države Hrvatska, Francuska, Turska i Portugal koriste u nastavi engleskog jezika, ICT i prirodoslovnih predmeta te glazbene kulture. OŠ Vrgorac na projektu predstavljaju Antonija Dropulić, Mone Ademi, Ivana Primorac, Ivana Vujčić, Adriana Turić Erceg i Krešimir Kuran.

Nakon prvog dana partneri Erasmus+ projekta Next generation digital learning upoznali su se sa prirodnim i kulturnim ljepotama Dalmacije (NP Krka, Split, Dubrovnik, Ston, Delta Neretve, etno selo Kokorići), nazočili su nastavi i radu učiteljice hrvatskog jezika Miranda Vukšić koja je prezentirala korištenje različitih web alata u nastavi hrvatskog jezika gdje smo mogli svjedočiti kvalitetnoj suradnji učenika i učiteljice u korištenju suvremenih web alata.
Posljednjeg dana predstavljeni su digitalni alati škole u Portugalu kao i Saadettin škole iz Turske. Istaknuti su problemi i izazovi s kojima se suočavaju učenici i učitelji u škola partnerima kao i moguća rješenja. Zaključeno je kako se učenici i učitelji trebaju što više prilagoditi suvremenim metodama podučavanje te kako je vrlo bitno da učenici i učitelji što više savladaju korištenje određenih web alata što im može olakšati proces učenja i podučavanja. Istaknuta je važnost Erasmus+ projekata preko kojih se može infrastrukturno poboljšati stanje u školama. U dijelu projektnog menadžmenta utvrđene su aktivnosti koje se trebaju napraviti, osobito pripreme za rad na intelektualnim rezultatima. Dogovoreni su termini budućih trening (LTT) sastanaka u Turskoj i Francuskoj.