ERASMUS+ PROJEKT (Portugal) - "Next Generation Digital Learning"
Autor: Krešimir Kuran, 9. 12. 2021.

U sklopu Erasmus projekta "Next Generation Digital Learnin " nastavnice Antonija Dropulić i Ivana Vujčić sudjeluju na TPM sastanku koji se održava u školi Agrupamento de Escholas Resende u gradu Resende (Portugal). Uz Portugal partneri su Turska i Francuska.

Nakon vrlo ugodne dobrodošlice i pozdravnog govora ravnatelja, učenice škole, na odličnom engleskom, prezentirali su im portugalski obrazovni sustav i njihovu školu.
Ova škole pripada u "secondary education" uzrast od 12 do 18 godina, izrazito je dobro opremljena, prilagođena potrebama učenika, ali i nastavnika. Tako imaju prostorije za sastanke, mjesta za rad i odmor, kako učenika tako i učitelja, kantine za doručak i ručak, radionice za likovni, tehnički, mehatroniku, informatiku, znanost. Njihova škola, kao i naša, jako je posvećena učenicima s posebnih potrebama kao i učenicima slabog imovinskog stanja kojih je dosta jer je ova regija prilično loše razvijena.

Na prvom sastanku svaka škola je predstavila svoju organizaciju tako je nastavnica Antonija Dropulić predstavila kako našu školu tako i grad Vrgorac i Hrvatsku. Nakon ručka održan je i drugi radni sastanak dvogodišnjeg plana projekata, pregled, zadaci i diseminacija.