Erasmus + projekt „NEXT GENERATION DIGITAL LEARNING“ – održan 5. LTT sastanak u Resende, Portugal
Autor: Krešimir Kuran, 22. 3. 2024.

Dvoje učitelja iz OŠ Vrgorac Adriana Turić Erceg i Krešimir Kuran sudjelovali su od 22. travnja do 29. travnja na 5. LTT sastanku u sklopu projekta „Next Generation Digital Learning“ u portugalskoj općini Resende i njihovoj grupaciji škola Agrupamento de Escolas de Resende.
Uz naše učitelje na sastanku su sudjelovali učitelji škole iz Francuske Polinezije, Turske (Mersin) te Çinar grupacije turskih škola.
U sklopu sastanka svaki od partnera je prikazao i educirao ostale partnere o odabranom digitalnom alatu. U ime OŠ Vrgorac učiteljica Adriana Turić Erceg predstavila je digitalni alat Nearpod. Kako je ovo posljednji sastanak navedenoga projekta, utvrđeni su rokovi i dužnosti po pitanju podnošenja završnog izvješća o kome ovisi ocjena projekta od strane Agencije za mobilnost. Svi partneri su na sjamu u školi predstavli svoj rad u protekle 2 godine, a posebno su predstavljeni Intelektualni rezultati 3. i 4. projekta, a ove prvotne je učiteljica Adriana Turić Erceg detaljno prezentirala partnerima. Istaknuta su sva područja i svi digitalni alati koji su korišteni i koji sačinjavaju e-book projekta.

Učitelji su sudjelovali na predavanjima i radionicama zajedno s učenicima škole na satovima povijesti i engleskoga jezika, kao i na sajmu kultura koji je organiziran u dvorištu škole.
Učitelji su imali priliku razgovarati s mnogobrojnim učiteljima i ravnateljem te su izmijenili iskustva rada s djecom i poteškoćama na koje nailaze.
Domaćini su sudionike projekta upoznali s kulturnim i povijesnim znamenitostima njihove općine Resende, kao i s ljepotama i poviješću gradova Coimbra, Viseu i Porto.