Erasmus + projekt Let's share our treasures- LTT sastanak u Kaunasu, Litva
Autor: Krešimir Kuran, 9. 12. 2021.

U sklopu kulturnog projekta održan je prvi LTT sastanak u Litvi gdje je domaćin sastanka bila škola Kauno Milikoniu progimnazija u Kuanasu. Na projektu su sudjelovali timovi iz Španjolske, Turske, Italije, Hrvatske, Rumunjske i domaćin Litva.

Svaki tim su predstavljala po tri učitelja te maskota projekta za svaku školu. Tim OŠ Vrgorac činili su Tina Juras, Ivana Primorac i Krešimir Kuran te maskota Bobi. Nakon dočeka, pozdrava i uvodne riječi ravnatelja škole krenulo se sa radionicama. Svi partneri su trebali prezentirati jedan od novih web alata koji se može koristiti u nastavi stranih jezika, a koji bi pomogao u proširenju vokabulara učenika i općenito u nastavi na daljinu. OŠ Vrgorac predstavila je alat Toontastic kao i uratke učenika OŠ Vrgorac.

Slijedilo je predavanje Gyitisa Cibulskisa profesora sa Fakulteta tehnologije u Kuanasu o glavnim trendovima online učenja i korištenju alata za e-učenje.
S obzirom da se radi o kulturnom projektu sudionici su sudjelovali u radionicama izrade svijeća i kruha na tradicionalni litavski način te su obišli srednju ugostiteljsku školu. Sudionici su imali priliku upoznati se sa kulturnim i povijesnim znamenitostima gradova Kaunasa, Vilniusa i Trakaia. Posljednjeg dana radilo se na brošuri projekta, dane su upute za daljnji rad na eTwinningu, te su usuglašene aktivnosti koje se trebaju provoditi na mobilnosti u Turskoj gdje bi trebali sudjelovati i učenici, a i dogovoren je termin TPM sastanka u Italiji.