2. LTT Erasmus + sastanak u Portugalu
Autor: Krešimir Kuran, 28. 4. 2022.

U sklopu Erasmus + projekta “Integrating special needs individual into Digital-holistic educatian” održan je drugi LTT sastanak u Portugalu (Colégio Internato Claret-Gaia) od 18.4.-22.4.2022. Na sastancima su uz našu školu sudjelovali partneri iz Španjolske, Portugala, Rumunjske, Turske i Poljske. Našu školu predstavljale su edukacijska rehabilitatorica Laura Ćorić, psihologinja Danijela Herceg i pedagoginja Mone Ademi. Na sastancima se raspravljalo o intelektualnim ishodima projekta koji planira izradu nove digitalne aplikacije za učenike s teškoćama u razvoju. Aplikacija ima za cilj razvijati socijalne i svakodnevne vještine učenika.

Tijekom pet radnih dana naše predstavnice su upoznate s portugalskim sustavom odgoja i obrazovanja, posjetile Centar za inkluziju učenika s teškoćama u razvoju, sudjelovale u edukativnim radionicama te se upoznale s novim digitalnim alatima koje će u budućnosti upotrebljavati u radu s učenicima.

Jedno od predavanja održao je profesor David Rodriguez, jedna od najstručnijih osoba u području rada s djecom s teškoćama u razvoju u Portugalu. Domaćini su organizirali izlete kako bi sve sudionike projekta upoznali sa kulturnim znamenitostima, običajima i hranom Portugala.