LTT Erasmus + sastanak u Vrgorcu
Autor: Krešimir Kuran, 3. 1. 2022.

U sklopu projekta "Integrating Special Needs Individuals Into Digital-holistic Education" održan je prvi LTT (Learning, Teaching and Training) sastanak u OŠ Vrgorac, Vrgorac. Uz domaćina OŠ Vrgorac sastanku su nazočili partneri iz Španjolske, Portugala, Rumunjske,Turske i Poljske (online).

Uz radni dio koji se doticao samog obrazovnog sustava za djecu sa poteškoćama kao i analize rada prvog intelektualnog radnog zadatka, organiziran je obilazak škole, predstava Crvenkapica učenika posebnog odjela i posebne skupine te obilazak grada Vrgorca. Predstavljane su specifične poteškoća učenika s kojima se učitelji susreću.

Predavanja o načinu školovanje djece s poteškoćama u RH te o slijepim i slabovidnim osobama u nastavi održali su ravnatelj Krešimir Kuran i stručni suradnik edukator-rehabilitator Laura Ćorić, dok su učiteljice Tina Juras i Dunje Šulente održale predavanje o nastavi i iskustvima u radu sa djecom sa poteškoćama u nastavi na daljinu. Učiteljica Ivana Vujčić održala je radionicu u kojoj su sudjelovali učenici posebnog odjela i posebne skupine zajedno sa učiteljima iz partnerskih zemalja. Partneri iz Poljske pridružili su se sastancima online.

Uz radni dio upriličeno je primanje kod gradonačelnika Mile Hercega te posjet  etnoselu Kokorići . Gosti su posjetili Split, Trogir, Dubrovnik i Deltu Neretve te su se tako upoznali sa prirodnim  i kulturnim ljepotama srednje i južne Dalmacije.

OŠ Vrgorac na projektu predstavljaju učitelji Tina Juras i Dunja Šulenta, stručni suradnici Mone Ademi, Danijela Herceg  i Laura Ćorić te ravnatelj Krešimir Kuran.