« Srpanj 2024 »

Erasmus + projekt "DIGITAL SOUNDS IN MUSIC" - 2.LTT Erasmus + sastanak održan u Grčkoj, Karditsa
Autor: Krešimir Kuran, 15. 3. 2023.

Učitelji OŠ Vrgorac Angela Zlopaša, Nevena Džajić, Dženi Rakušić te ravnatelj Krešimir Kuran sudjelovali su od 26. do 28. listopada na drugom radnom sastanku u sklopu  Erasmus+ projekta pod nazivom „DIGITAL SOUNDS IN MUSIC“ u grčkom gradu Karditsa.

Neprofitna organizacija INNOVATION FOOTPRINT bila je domaćin a sudjelovali su partnerske ustanove ASOCIATIÓN DE GRADUADOS E INGENIEROS TĖCNICOS DE TELECOMUNICATIÓN de EXTREMADURA, Badajoz iz Španjolske, IRFANI ANADOLU LISESI, Amasya – Merzifon te MERSIN NEVIT KODALLI GUZEL SANTALAR LISESI  te njihovi učenici iz Turske.

Nakon svečane dobrodošlice uslijedilo je predavanje o zvuku nakon kojeg se  raspravljalo o tehničkim mogućnostima pohranjivanja i modificiranja zvuka. Drugog dana učenici su predstavili tradicijska glazbala svoje zemlje ističući poveznicu između lokalne glazbe i digitalne elektronike te su dogovoreni detalji provedbe aktivnosti s ciljem kreacije e-knjige.  Uslijedilo je razgledavanje lokalne glazbene škole, upoznavanje njihovog pedagoškog rada te je upriličen dojmljiv koncert u kojem su sudjelovali učenici grčke i turske škole. Učitelji su sudjelovali u nizu aktivnosti upoznavanja lokalne glazbene i kulturne baštine, povijesti i ljepotama grada Karditsa i okolice te su dogovoreni  detalji za sljedeću mobilnost koja će biti u Španjolskoj  u ožujku 2023. godine kao i aktivnosti koje je potrebno provesti do tada.