« Srpanj 2024 »

Erasmus + projekt "DIGITAL SOUNDS IN MUSIC" - 1.LTT Erasmus + sastanak održan u Turskoj, Mersin
Autor: Krešimir Kuran, 9. 11. 2022.

Učitelji OŠ Vrgorac Dženi Rakušić, Boba Stojić Todorović i Stanka Bašić sudjelovali su od 25. do 29. listopada na prvom radnom sastanku u sklopu Erasmus+ projekta pod nazivom „DIGITAL SOUNDS IN MUSIC“ u turskom gradu Mersin gostujući u umjetničkoj školi MERSIN NEVIT KODALLI GUZEL SANATLAR LISESI.
Nakon srdačne dobrodošlice domaćina uslijedile su prezentacije svih partnerskih ustanova Asociación de Graduados e Ingenieros Técnicos de Telecomunicación de Extremadura, Badajoz iz Španjolske, neprofitna organizacija INNOVATION FOOTPRINT, Karditis iz Grčke te Irfanli Anadolu Lisesi, Amasya - Merzifon iz Turske te naše škole.

Uslijedio je prijam kod direktorice nacionalnog obrazovanja okruga Dursun Kılıç i predstojnika Ureda za obrazovanje Adem Koca. Nakon prijama uslijedilo je razgledavanje škole, uvid u nastavu glazbeno – umjetničkih predmeta, razmjena iskustava o obrazovnoj praksi u partnerskim zemljama. Razgovaralo se o postavljenim ciljevima ovog projekta i planiranim aktivnostima za poticanje kreativnosti i kreativnog razmišljanja kroz razvoj glazbene pismenosti od najranije dobi putem interaktivne i multimedijske tehnologije.
U narednim danima učitelji su sudjelovali u nizu aktivnosti upoznavanja kulturne baštine te su nas domaćini upoznali s tradicijom, poviješću i ljepotama grada Mersina i okolice. Naposljetku su dogovoreni detalji za sljedeću mobilnost koja će biti u Grčkoj, Karditis u siječnju 2023. godine kao i aktivnosti koje je potrebno provesti do tada.