« Srpanj 2024 »

OŠ Vrgorac odobren ERASMUS+ projekt pod nazivom "Digital Sounds in Music"
Autor: Krešimir Kuran, 9. 11. 2022.

Projekt spada u kategoriju malih partnerstva za suradnju KA210 vrijednosti 60.000,00 eura. Projekt traje 18 mjeseci i uz OŠ Vrgorac u njemu sudjeluju dvije škole iz Turske MERSIN NEVIT KODALLI GUZEL SANATLAR LISESI (Mersin) i Irfanli Anadolu Lisesi (Amasya-Merzifon), škola iz Španjolske Asociación de Graduados e Ingenieros Técnicos de Telecomunicación de Extremadura (Badajoz) i neprofitna organizacija INNOVATION FOOTPRINT iz Grčke (Karditsa).
Polazna točka projekta Digital Music (DM) je osmišljavanje svijeta nota te prikazivanje svijeta uz digitalne zvukove.
Projekt će stvoriti obrazovna okruženja u kojima će članovi projekta učiti kako koristiti interaktivne i multimedijske tehnologije na različitim razinama, kombiniranjem digitalne glazbe i aktivnosti online podučavanja. Cilj projekta je razvoj osnovne pismenosti u glazbi kroz aktivnosti učenja, poticanje kreativnost i kreativnog razmišljanja. Među ciljevima je i poboljšanje ICT vještina te razmjena dobre prakse i iskustva. Uz sve to će se poboljšati interkulturne kompetencije, svijest o europskom građanstvu i kulturnom razumijevanju te poboljšanje jezičnih vještina sudionika.
Voditelji projekta su Dženi Rakušić i Krešimir Kuran, a sudionici projekta su Slobodanka Stojić Todorović, Stanka Bašić, Angela Zlopaša i Nevena Džajić.