« Srpanj 2024 »

Erasmus+ projekt „Digital sounds in music“, 5. LTT
Autor: Krešimir Kuran, 12. 6. 2023.

Od 14.-16. lipnja 2023. u našoj školi održan je 5. i posljednji radni sastanak u sklopu Erasmus+ projekta „Digital sounds in music“. Stigli su nam učitelji iz partnerskih škola i institucija: INNOVATION FOOTPRINT iz Grčke, IRFANI ANADOLU LISESI i MERSIN NEVIT KODALLI GUZEL SANTALAR LISESI iz Turske, ASOCIATIÓN DE GRADUADOS E INGENIEROS TĖCNICOS DE TELECOMUNICATIÓN de EXTREMADURA , tj. COITTA/AAGIT iz Španjolske.

Srdačnom dobrodošlicom pozdravili su ih koordinatorica Dženi Rakušić te ravnatelj Krešimir Kuran, a doček su nam uljepšali učenici 2.a i 2.b razreda svojom plesno-pjevačkom izvedbom, osobito Ana Maria i Zvonimir iz 2.a razreda te Anton iz 2.b recitacijom Ujevićevih stihova. Vokalni ansambl pod vodstvom Mare Žderić izveo je „Odlazak“ te „Nijemo kolo“, Mandolinski orkestar pod vodstvom Tomislava Hercega „Varijacije na dalmatinsku temu“. Učenici 4.a i 4.b razreda izveli su eTwinning pjesmu „ The earth is my home“. Nazočne je razveselila izvedba plesne skupine, a Franko i Luči su na saksofonu izveli skladbu „Cvit mediterana“. Učenici 6.a razreda Lara, Ljubo i Ela proveli su goste kroz školu te im objasnili naš sustav obrazovanja, a naša kolegica Mara Žderić zorno je prikazala nastavu glazbene kulture.
Nakon ručka uslijedio je posjet Gradskoj glazbi gdje nam je Mile Ivičević ispričao povijest Gradske glazbe u Vrgorcu te je upriličen glazbeni performans nazočnih. Dan smo završili obilaskom Posjetiteljskog centra „Akademik Josip Roglić“. Gosti su uz multimedijske sadržaje upoznali Zabiokovlje, baštinu, kulturu i nasljeđe Parka prirode Biokovo. U povijesno -kulturnom dijelu sastanka gosti su obišli Grad Vrgorac, Split i Makarsku.