« Srpanj 2024 »

ERASMUS+ Digital sounds in Music - Malaga
Autor: Krešimir Kuran, 21. 3. 2023.

Učitelji OŠ Vrgorac Dženi Rakušić, Boba Stojić Todorović i Stanka Bašić sudjelovali su od 15. do 19. ožujka 2023. na trećem radnom sastanku u sklopu Erasmus+ projekta pod nazivom „DIGITAL SOUNDS IN MUSIC“ u španjolskom gradu Málaga.
Partneri u ovom projektu su nam neprofitna organizacija INNOVATION FOOTPRINT iz Grčke, IRFANI ANADOLU LISESI i MERSIN NEVIT KODALLI GUZEL SANTALAR LISESI iz Turske te ustanova ASOCIATIÓN DE GRADUADOS E INGENIEROS TĖCNICOS DE TELECOMUNICATIÓN de EXTREMADURA koji je bio domaćin. Cilj ovoga susreta bio je, među ostalim, pružanje primjera učinkovitih aplikacija pomoću kojih se digitalne audio-vizualne priče mogu integrirati u različita područja.

Prvog radnog dana dočekali su nas inženjeri zvuka i slike na kampusu Fakulteta za telekomunikacijsko inženjerstvo Sveučilišta u Málagi te su nas proveli kroz zgradu fakulteta, pojašnjavajući njegovu povijest te suvremenu obrazovnu praksu prije i poslije Bolonjske reforme visokog obrazovanja.

Nakon razgledavanja Sveučilišne biblioteke, učionica i Sveučilišnog tonskog studija održano je predavanje na temu zvuk i slušanje, pojašnjen nam je Europski okvir zvučnih ekologija te smo u tom kontekstu imali uvid u zvučnu kartu grada Málage. Slijedećeg radnog dana bili smo pozvani u POLO DIGITAL (Polo Nacional de Contenidos Digitales), javni subjekt ovisan o Gradskom vijeću Málage čiji je cilj promicanje poduzetništva i stvaranje snažnog ekosustava oko videoigara, virtualne stvarnosti i audiovizualne produkcije (medij i zabava). Impresivno je zdanje opremljeno najsuvremenijom tehnologijom te pruža besplatno radno okruženje uz inovativan program namijenjen pojedincima i kompanijama (izvan Bolonjske prakse). Nakon razgledavanja održane su interaktivne prezentacije o mogućnostima digitalnog modificiranja te pohranjivanja audio-vizualnog materijala. Narednog dana učitelji su sudjelovali u nizu aktivnosti upoznavanja kulturne baštine te su nas domaćini upoznali s tradicijom, poviješću i ljepotama grada Málaga i okolice. Naposljetku su dogovoreni detalji za sljedeću mobilnost koja će biti u Turskoj, Merzifon u svibnju 2023. godine kao i aktivnosti koje je potrebno provesti do tada.