PROJEKT ZDRAV ZA 5
Autor: Tonći Tolić, 15. 11. 2014.

4. studenoga 2014.  u našoj školskoj knjižnici održano je predavanje iz projekta Zdrav za pet na temu alkoholizma za učenike dvaju osmih razreda, a do kraja školske godine planiran je i niz predavanja o ovoj i sličnim temama i za ostale osme, kao i za sedme razrede.

Dr. Branka Zidar iz Splita kroz razgovor i prezentacije djeci je iznijela probleme s kojima se mogu susresti svi koji pretjerano konzumiraju alkohol, a pogotovo ako počnu u ranoj dobi u kojoj se oni sada nalaze kao adolescenti.

Odgovarajući na neke tvrdnje o alkoholizmu s točno i netočno, došli su do zaključaka do čega sve vodi konzumiranje alkohola, koja su rizična ponašanja i štetne posljedice, o dobi pijenja alkohola, shvaćanju alkohola kao općeprihvaćenom nužnom zlu te o tome kako se nositi sa vršnjačkim pritiskom kojemu su svi izloženi. Kroz nekoliko primjera priča koje su sami dopunjavali, učenici su došli do brojnih saznanja o štetnosti alkoholizma.

Adriana Turić Erceg