« Ožujak 2024 »

DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE
Autor: Tonći Tolić, 14. 10. 2014.

7. listopada 2014. u auli novoga dijela naše škole svečano smo obilježili Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Učenici 1. – 4. razreda od ranog su jutra donosili košare pune mirisnih pekarskih proizvoda koje su vrijedne ruke njihovih majki  pripremale da bismo odali počast najvažnijoj nam namirnici – kruhu. Fra Ivica Omazić blagoslovio je hranu, djecu i učitelje, te smo nakon molitve zajedno okupljeni oko stola blagovali darove naše zemlje.

Svi učenici sa svojim učiteljicama odlučili višak hrane donirati komuni. 3.a i 4.a razred sa svojim učiteljicama Jelenom Martinović i Milom Karaulom Šalinović prikupili su u razredu i druge namirnice poput brašna, šećera i sličnog, te pozvali Vrgoračke Nindže da svrate po prikupljene namirnice kako bi ih podijelili potrebitima u našem kraju. Ovu hvalevrijednu akciju zabilježit ćemo kada nas Nindže budu  posjetili.

10. listopada su se pred školom oko svečane trpeze okupili i učenici od 5. do 8. razreda sa svojim učiteljima i ostalim djelatnicima škole kako bi također obilježili Dane kruha. Iskoristili smo lijepo vrijeme pa smo stolove uredili pred školom, te nakon blagoslova i prigodne molitve zajedno blagovali.