U Osnovnoj školi 'Vrgorac' osnovana učenička zadruga
Autor: Tonći Tolić, 14. 10. 2014.

Već godinama se u Osnovnoj školi Vrgorac govori o potrebi osnivanja učeničke zadruge, i nakon dugih priprema, projekt je napokon krenuo u realizaciju. Upravo je osnovana Učenička zadruga „Bušin“, kojoj je voditeljica nastavnica kemije Ivana Vujčić. Zadruga će djelovati na nekoliko polja putem svojih sekcija. Likovno-keramičarsku sekciju vodit će nastavnica njemačkoga jezika Đeni Mihaljević, sekciju stvaralačkog prekrojavanja vodit će nastavnica hrvatskoga jezika Tonka Jelavić, dok će Male vrtlare mentorirati Ivana Vujčić. U budućnosti je moguće osnivanje i novih sekcija, ovisno o tehničkim mogućnostima škole i interesu učenika.

Zadruga je ponijela ime Bušin, prema ljekovitoj mediteranskoj biljci koja raste u našim krajevima.

Svrha zadruge je poticanje učenika na druženje i praktični stvaralački rad. Plan je organizirati razne promotivne prodaje proizvoda učeničke zadruge prilikom raznih blagdana i praznika, te predstavljanje rada zadruge na županijskoj smotri učeničkih zadruga, a ako tu bude uspjeha, i na državnoj smotri. Svaka sekcija će brojiti desetak učenika, a u njihov rad svojim savjetima i drugom pomoći može se uključiti bilo koji pojedinac, tvrtka ili institucija.

Tako su se početkom listopada iskazali djelatnici Gradske čistoće donacijom pedesetak sadnica raznih biljaka, koje su u suradnji s učenicima 5.c razreda posadili u vrtu ispred nove zgrade škole.

Novoj učeničkoj zadruzi želimo puno sreće u budućem radu.