PRIJEM PRVAŠIĆA
Autor: Tonći Tolić, 10. 9. 2014.

U ponedjeljak 8. rujna 2014. godine započela je nova 2014./2015. školska godina. U atriju novoga dijela škole održan je svečani prijem djece upisane u prvi razred. Učiteljice Katica Barbir i Cvita Tolić uredile su pano dobrodošlice radovima svojih novih prvašića. Djeca su uzbuđena tiho ušla, posjedala na strunjače i raširenih očiju iščekivala početak u pratnji svojih, ništa manje uzbuđenih roditelja.

Ravnatelj škole Krešimir Kuran pozdravio ih je prigodnim riječima dobrodošlice i podrške, predstavio im učiteljice i stručnu službu škole. Rekao im je da smo mi tu uvijek za njih i izrazio nadu da roditelji neće opterećivati djecu nerealnim očekivanjima te da će ih učiti radnim navikama i biti im podrška.

Zatim je oduševljenu djecu uz salve smijeha prigodnim programom zabavio i uveselio Dalibor Dado Dominiković iz Metkovića svojom klaunskom točkom. Pričao im je o tome kako je njemu bilo kada je bio prvašić, te kroz šalu provjerio i njihovu pripremljenost za školu.

Malo se i zaplesalo, a zatim je slijedila prozivka učenika koji su se sa svojim učiteljicama u vlakiću kroz ples uputili prema svojim razredima zajedno s roditeljima kako bi dobili upute o radu i o tome što ih sve očekuje u prvom razredu.

Knjižničarka: Adriana Turić Erceg