Prometna učilica -- Natjecanje iz Prometnih propisa
Autor: Tonći Tolić, 1. 10. 2013.

Prometna Učilica je web aplikacija za poučavanje, učenje, samostalno vježbanje i provjeru znanja edukativnih sadržaja prometne kulture usuglašenim od strane Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa MUP-a RH i usklađenim s nastavnim planovima.

Prometna učilica namijenjena je:

--  učenicima osnovnih škola za korištenje u učionicama ili samostalno u  njihovim domovima

--  učiteljima za prezentaciju i poučavanje

--  Ministarstvu unutarnjih poslova za unaprjeđenje sigurnosti cestovnog prometa kod

najranjivije skupine sudionika u prometu – djece i najavu/ provođenje/praćenje akcija

Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa te brzu komunikacijama sa školama.

Prijava u Prometnu Učilicu vrši se sa stranice  http://www.skole.hr/   onda na  Učilica

Tada se upiše korisnička oznaka tipa  ime.prezime@skole.hr (od CARNET-a) i zaporka.

Edukativni sadržaj Prometne Učilice podijeljen je prvo po razrednim grupama (1-4, 5-6, 7-8), razredi po područjima (Kretanje pješaka u prometu i Vožnja bicikla), a svako područje dalje po temama (Prometni znakovi, Prijelaz preko željezničke pruge, Tko smije upravljati biciklom…).

Ako zapnete, pomoć je uvijek na dohvat ruke. Jednostavno kliknite na 'Pomoć i upute' u glavnom izborniku.