« Srpanj 2024 »

DANI ERASMUSA U OŠ VRGORAC
Autor: Krešimir Kuran, 18. 10. 2022.

Kroz protekli tjedan diljem Europe (a i šire) obilježavali su se Dani Erasmusa pa tako i u OŠ Vrgorac.

Učenici i djelatnici Osnovne škole Vrgorac obilježili su nizom aktivnosti Dane Erasmusa u školi.

Za učenike petih razreda održano je interaktivno predavanje o Erasmus programu. Predavanje su pripremili s pedagoginjom Mone učenici osmih razreda koji su prošle godine posjetili Tursku, Izmit u sklopu Erasmus+ projekta Let's Share Our Treasures. Nevena Rakušić, Zara Rakušić, Alen Marinović i Darko Erceg kroz prezentaciju su u školskoj knjižnici petašima predstavili ukratko sve Erasmus projekte koji se provode u našoj školi, te im galerijom fotografija dočarali kako su proveli vrijeme u Turskoj, te što su naučili i vidjeli na svom posebnom putovanju. Na kraju izlaganja učenici su im postavljali zanimljiva pitanja, te naučili neke turske riječi. Izlaganje im se svidjelo, te i sami jedva čekaju sudjelovati u ovakvim projektima.

Dani Erasmusa obilježeni su prigodnom radionicom i u Posebnom odjelu učenika s teškoćama. U radionici su s učenicima sudjelovale stručne suradnice naše škole Danijela Herceg i Laura Majić.

Dok su nas svojim radionicama i kreativnim plesnim videom oduševili učenici drugih razreda kojeg su pripremili uz pomoć učiteljica Bobe, Angele, Stanke i Dženi te asistenciju učiteljica informatike Ivane i Nevene. Video možete vidjeti na sljedećem linku.