NATJEČAJ TIN I JA
Autor: Tonći Tolić, 23. 11. 2012.

Osnovna škola VRGORAC
21276 VRGORAC
p.p. 86
Klasa: 602-01/12 -01/15
Urbroj: 2195-216-12-01
Vrgorac, 21.11.2012.

P     O    Z    I     V

za sudjelovanje na 13. literarno-likovnom natječaju

TIN  I  JA

Pod pokroviteljstvom  Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i Grada Vrgorca, Osnovna škola VRGORAC organizira 13. literarno-likovni natječaj «Tin i ja»  za učenike osnovnih škola Republike Hrvatske.

U v j e t i    n a t j e č a j a :

LITERARNI RADOVI: mogu biti pisani svim hrvatskim dijalektima i izričajima (kajkavskim i čakavskim dijalektom; ekavskim, ikavskim i jekavskim izričajem).

Svaka škola može sudjelovati sa 3 rada koji se dostavljaju u 3 primjerka. Na poleđini rada navesti ime i prezime učenika, razred, naziv i adresu škole, ime i prezime učitelja te pečat škole.

TEME literarnog stvaralaštva mogu biti: Malena mjesta srca moga; Tamo, tamo da putujem; Gruda zemlje; Kolajna; S Tinom u …; Vjetre kaži…; Kolijevka; Planina zov; Kristalna kocka vedrine; Tajne osobe slične su tajnama mora; Ko sam i što sam, što ću, koga volim, što tražim, kuda idem, za čim lutam?; Kiša budi sve što u nama drijema; Ne boj se! Nisi sam; Duša je cvijetak što nad provalijom klija; Svakidašnja jadikovka; Čarolija riječi; Ah, tijesan mi je, tijesan grada kut; Svijet je tako golem, a ja tako sitan.

• U obzir se uzimaju samo teme koje su na bilo koji način  vezane uz djetinjstvo, odrastanje i stvaralaštvo velikog Augustina Tina Ujevića.

LIKOVNI RADOVI: mogu biti rađeni u svim likovnim tehnikama. Na natječaj se može poslati do 3 rada. Svaki rad na poleđini treba sadržavati podatke o učeniku: ime i prezime, razred, naziv rada, tehniku, naziv i adresu škole, ime i prezime učitelja te pečat škole.

MOTIV za likovno stvaralaštvo je lik Tina Ujevića, djetinjstvo u Vrgorcu, Makarskoj, Imotskome; planina; more; stabla kostele, bazge, rodna kuća; motivi iz njegovog bogatog književnog opusa.

U posebnom prilogu dostavite popis autora, razred i ime mentora.

Radove treba poslati do 20. svibnja 2013. godine na adresu:

Osnovna škola VRGORAC

( za 13. natječaj )

21276 VRGORAC

Rezultati natječaja i nagrađeni sudionici bit će javno promovirani na otvaranju državne  manifestacije – S TINOM U VRGORCU – 30.06. 2013.  godine.

S poštovanjem,

Ivo Klinac, ravnatelj