Nove mjere i obavijest o načinu održavanja nastave od 8. 11. 2021.
Autor: Krešimir Kuran, 6. 11. 2021.

Poštovani učenici, roditelji i učitelji,

kako smo vas već obavijestili, prema odluci Stožera civilne zaštite Splitsko-dalmatinske županije, nastava će se od 8. studenoga 2021. odvijati prema modelu A (nastava u školi), uz strogo pridržavanje svih mjera.

Uzimajući u obzir aktualnu epidemiološku situaciju sljedeći upute HZJZ-a, maske su obvezne i u sljedećem situacijama:

• za učenike od 5. razreda OŠ nadalje tijekom cijelog boravka u školi i tijekom boravka u učionici, čak i kada je riječ o ustanovi u kojoj je razmak u učionicama između svih osoba (učenika, nastavnika i dr.) veći od 1,5 m.*

za učitelje i druge radnike škole kao i roditelje i druge odrasle osobe tijekom cijelog boravka u školi i tijekom boravka u učionici odnosno odgojno-obrazovnoj grupi; iznimno cijepljeni odgajatelji i učinitelji razredne nastave kao i odgajatelji i učitelji razredne nastave koji su unazad 12 mjeseci preboljeli COVID-19 ne trebaju nositi masku kada borave u svojem razrednom odjelu odnosno u svojoj odgojno-obrazovnoj grupi.

• za učenike od prvog do četvrtog razreda osnovne škole (uključujući četvrti razred) kod prolaska zajedničkim prostorijama odnosno u svim situacijama kraćeg trajanja kada se učenici jednog razrednog odjela miješaju s učenicima drugog razrednog odjela (u učionici učenici do 4. razreda, uključujući četvrti razred, ne nose masku).

Učenici s teškoćama u razvoju koji svladavaju posebne programe, ne nose zaštitne maske.

Izuzet od obveze nošenja maske u školi može biti samo učenik/radnik čije zdravstveno stanje to onemogućuje; navedeno utvrđuje nadležni školski liječnik za učenika ili obiteljski liječnik za djelatnika.

Maske nije potrebno nositi za vrijeme nastave tjelesne i zdravstvene kulture, drugih oblika tjelesne aktivnosti i za vrijeme objeda.

Poštovani učenici, roditelji i učitelji,

Uzimajući u obzir aktualnu epidemiološku situaciju sljedeći upute HZJZ, maske su obvezne i u sljedećem situacijama:

• za nastavnike, odgajatelje i druge djelatnike škola kao i roditelje i druge odrasle osobe tijekom cijelog boravka u školi i tijekom boravka u učionici odnosno odgojno-obrazovnoj grupi; iznimno cijepljeni odgajatelji i učinitelji razredne nastave kao i odgajatelji i učitelji razredne nastave koji su unazad 12 mjeseci preboljeli COVID-19 ne trebaju nositi masku kada borave u svojem razrednom odjelu odnosno u svojoj odgojno-obrazovnoj grupi.

Izuzet od obveze nošenja maske u školi može biti samo učenik/djelatnik čije zdravstveno stanje to onemogućuje; navedeno utvrđuje nadležni školski liječnik za učenika ili obiteljski liječnik za djelatnika.

Ukratko:

Maske obvezne za sve učenike 5.-8. razreda cijelo vrijeme boravka u školi, neovisno o razmaku u učionicama. Maske nije potrebno nositi jedino za vrijeme trajanja nastave TZK i za vrijeme objeda.

Za učenike 1.-4. razreda maske su obvezne u zajedničkim prostorijama te u slučaju miješanja razreda. U učionici učenici 1.-4. razreda ne nose maske

Na koji će se način provoditi najavljene mjere od 15. 11. 2021. bit ćete upoznati u narednim danima.

Molimo sve roditelje ukoliko učenici imaju bilo koji od simptoma COVID-19, ili su bili u direktnom kontaktu sa COVID-19 zaraženom osobom, da takvog učenika ne upućuju u školu.

U ovim teškim trenucima za našu domovinu i društvo moramo učiniti sve kako odgoj i obrazovanje učenika ne bi bilo žrtva trenutne situacije.

Odgovornost je na svima nama, odgoj i obrazovanje u školi nema kvalitetniju alternativu.

Uprava škole