OBAVIJEST UČENICIMA I RODITELJIMA
Autor: Tonći Tolić, 14. 3. 2020.

Obzirom da se u svim osnovnim i srednjim školama zbog epidemije koronavirusa neće održavati nastava, od ponedjeljka 16. ožujka 2020. krenut će  izvođenje nastave na daljinu.

Za sve učenike nastava počinje od ponedjeljka preko TV kanala HRT3 za razrednu nastavu i Sportske televizije za predmetnu nastavu po rasporedu koje je odredilo Ministarstvo znanosti i obrazovanja što možete naći na poveznici https://mzo.gov.hr/vijesti/nastava-na-daljinu-raspored/3597 , a od srijede 18. 3.2020. i kroz virtualne učionice.

Link:     Raspored koji je odredilo MZO

Popis linkova virtualnih učionica:

Zbornica OŠ Vrgorac

Peti a OŠ Vrgorac

Šesti a OŠ Vrgorac

Sedmi a OŠ Vrgorac

Osmi a OŠ Vrgorac

Peti b OŠ Vrgorac

Šesti b OŠ Vrgorac

Sedmi b OŠ Vrgorac

Osmi b OŠ Vrgorac

Peti c OŠ Vrgorac

Šesti c OŠ Vrgorac

Sedmi c OŠ Vrgorac

Osmi c OŠ Vrgorac

Peti d OŠ Vrgorac

Šesti d OŠ Vrgorac

Osmi VP OŠ Vrgorac

Osmi d OŠ Vrgorac

Ukoliko netko od roditelje učenika razredne nastave nema mogućnost zbrinjavanja ili čuvanja djeteta onda tog učenika ili učenicu po naputku Stožera civilne zaštite SDŽ može dovesti u školu u vlastitom aranžmanu jer prijevoz učenika neće biti organiziran. Škola će vršiti prihvat i čuvanje takvih učenika/ca do maksimalno 13h.

Učitelji razredne nastave će preko sredstava za komunikaciju biti u stalnom kontaktu sa roditeljima učenika. Zajedničkom suradnjom će se odrađivati nastava virtualnim putem koliko mogućnosti dozvole.

Učitelji predmetne nastave će preko virtualnih razreda i sredstava za  komunikaciju biti u stalnom kontaktu sa učenicima. Nastava će se odrađivati virtualnim putem koliko mogućnosti dozvole koristeći TV-predavanja, materijale učitelje i njihove upute kroz virtualne učionice.

Poštovani učenici, roditelji i učitelji, neće biti lako, ali uspjet ćemo ako svatko odradi dio svog posla odgovorno i najbolje što može. U ovim trenutcima koji su jako teški za naše društvo i državu potrebno je pokazati zajedništvo, solidarnost i odgovornost jednih prema drugima te ne dozvoliti histeriji da zavlada našim životima.

Ravnatelj: Krešimir Kuran