PRIJAVE ZA UPIS DJECE U PRVI RAZRED
Autor: Tonći Tolić, 7. 2. 2020.

Dragi predškolci,

dragi roditelji

Prijava  djece dorasle za upis u prvi razred osnovne škole u šk. god. 2020./2021. vršit će se elektronskim putem na web stranici Splitsko-dalmatinske  županije -- Prijava za upis šk. god. 2020./2021.​ od 10. do 20. veljače 2020.god. Roditelji su dužni ispuniti online obrazac (Prijava za predupis) kojeg još možete pronaći na linku Predupisi 2020./2021.  Roditelji koji nisu u mogućnosti prijaviti djecu ovim putem, mogu se javiti u stručnu službu škole kod pedagoginje.

Ravnatelj:

Krešimir Kuran

Predupisi 2020./2021.

R E P U B L I K A    H R V A T S K A

SPLITSKO - DALMATINSKA ŽUPANIJA

Upravni odjel za prosvjetu, kulturu,

tehničku kulturu i sport

KLASA: 602-02/20-01/02

URBROJ: 2181/1-08/554-20/3

Split, 03. veljače 2020. godine

- Osnovnim školama Grada Splita

- Ispostavama Upravnog odjela za prosvjetu,

kulturu, tehničku kulturu i sport SDŽ

Predmet: pripreme za provedbu upisa u prvi razred

osnovne škole u školskoj godini  2020./2021.

Sukladno odredbama članka 16. i 17. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN broj 87/08,  86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 94/13, 152/14, 7/17, 68/18 i 98/19 ) te članka 5. Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava (NN broj 67/14), upis djece u prvi razred osnovne škole, provodi se prema Planu upisa ovog Upravnog odjela koji će biti objavljen na mrežnoj stranici Upravnog odjela (www.dalmacija.hr).

Prijava djece dorasle za upis u prvi razred osnovne škole u šk. god. 2020./2021. provodit će se u vremenu od 10. do 20. veljače 2020. elektronskim putem na obrascu prijave upisa. Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole objavljenom također na web stranici Upravnog odjela kao i na web stranicama osnovnih škola u SDŽ. Molimo stoga sve osnovne škole da ažuriraju podatke na svojim internetskim stranicama te istaknu informacije bitne za upis u prvi razred svoje škole za šk. god. 2020./2021., (upisno područje, dokumentacija potrebna za upis, produženi boravak, nastava na stranom jeziku, mogućnost odabira prvog stranog jezika, nepostojanje arhitektonskih barijera, specijalizirani stručni timovi za djecu s posebnim potrebama ili druge posebnosti vaše škole), kako bi se roditelji odnosno staratelji mogli pravovremeno informirati.

Molimo škole da upute roditelje odnosno staratelje (ako je potrebno da im pomognu) na obvezu (on line) ispunjavanja Prijavnog obrasca (na www.dalmacija.hr).

Na temelju pristiglih i obrađenih prijava, Upravni odjel će utvrditi popis djece školskih obveznika i dostaviti ga stručnim povjerenstvima u osnovnim školama do 1. ožujka 2020. god.

Nakon obavljene prijave djeteta u pripadajuću školu, roditelj odnosno staratelj obavezno se treba javiti školi u vremenu od 2. do 9. ožujka 2020. god. radi dogovora o terminu testiranja vlastitog djeteta, osim za područje Ispostave Makarska gdje će roditelj odnosno staratelj o istom biti obaviješten putem predškolskih ustanova, što bi također bilo poželjno objaviti na vašim oglasnim stranicama.

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u prvi razred osnovne škole provodi se u osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema upisnom području u razdoblju od 31. ožujka do 15. lipnja 2020. Stručna povjerenstva dužna su raspored pregleda objaviti na web stranici škole kao i oglasnoj ploči.

Škole koje imaju prijavljenu djecu za prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole, a nemaju uposlenog psihologa kao stručnog suradnika, molimo da se obrate ovom Upravnom odjelu i prijave broj djece za koju je potrebno provesti psihološko testiranje, sukladno odredbi članku 8. stavku 4. Pravilnika o utvrđivanju psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu Stručnog povjerenstva (NN broj 67/14.)

Stručna povjerenstva će se u svom radu obvezno pridržavati odredbi Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava i Plana upisa Splitsko-dalmatinske županije. Posebno skrećemo pažnju na članak 14. stavak 5. Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava (NN broj 67/14), što znači da ako je žalba uložena od strane roditelja, dijete se upisuje u prvi razred redovne škole koju pohađa sve dok se ne dobije drugostupanjsko rješenje.

S poštovanjem,

PO OVLAŠTENJU PRPOČELNIK