preskoči na sadržaj

Osnovna škola Vrgorac

Login
Kalendar
« Travanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Prikazani događaji

Pitanja i odgovori
 Naslov: FAQ

  • Naj 10 pitanja

  • Nedavna pitanja

  • Arhiva pitanja
Oglasna ploča
Anketa
Kako vam se sviđa web www.skole.hr?




Forum
Arhiva dokumenata
Brojač posjeta
Korisni linkovi

Elektronska prijava do 16. lipnja 2023.g

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
ŽUPANIJSKO STRUČNO VIJEĆE KNJIŽNIČARA SPLITSKO – DALMATINSKE ŽUPANIJE
Autor: Tonći Tolić, 1. 3. 2019.

ODRŽANO ŽUPANIJSKO STRUČNO VIJEĆE KNJIŽNIČARA SPLITSKO – DALMATINSKE ŽUPANIJE

Prvi put u povijesti škole u našoj školskoj knjižnici održano je 1. veljače 2019. Županijsko stručno vijeće osnovnoškolskih knjižničara Splitsko – dalmatinske županije pod nazivom „Tragovima baštine“.  Pozdravnim riječima dobrodošlice prisutnima se obratila prof. Ivana Vujčić, zamjenica ravnatelja, te Adriana Turić Erceg i Marijana Jelinić Pezo, stručne suradnice knjižničarke, voditeljice ŽSV. Uslijedio je kulturni program. Učenica sedmoga razreda Emanuela Zlopaša izvela je na violini dvije skladbe poznatih umjetnika Vivaldija i Mozarta. Humorističnim igrokazom Upis u školu“ predstavili su se učenici Vita Tolić, Julija Ćutuk Čuvalo i Darko Erceg koji pohađaju družinu Mladi knjižničari.

U stručnome dijelu programa Maja Punoš Rebić, knjižničarka u Gimnaziji Dr. Mate Ujevića u Imotskom predstavila je terapijsku priču „Priča o mudroj sovi“, čija je autorica i koju je osmislila u cilju borbe protiv ekranizma. Logopedinja Ivana Kujundžić iz OŠ Ivan Leko iz Prološca objasnila je zašto se uključila u ovaj projekt  te govorila o dobrobitima ranog poticanja čitanja i problemima s kojima se susreće u svom radu zbog preplavljivanja djece ekranima u novije doba. Istaknule su važnost dobre suradnje knjižničara i logopeda koji imaju isti cilj, osvijestiti važnost knjige i čitanja.

Ogledni interaktivni sat o dječjim časopisima učenicima drugih razreda održale su knjižničarka Marija Čelan – Mijić iz OŠ Trilj i njena učiteljica razredne nastave Ana Ćaleta. Prisutnim knjižničarima bio je ovo jedan izvrstan primjer iz prakse, a učenicima koji su sudjelovali zanimljiv, drugačiji način učenja o nekoj temi knjižnično- informacijskoga obrazovanja. Nakon analize oglednoga sata i razmjene iskustava o raznim knjižničarskim aktualnim temama, knjižničarka iz OŠ Don Mihovila Pavlinovića iz Podgore Tanja Kuran Kržanić u informatičkom kabinetu održala je predavanje i radionicu izrade QR kodova iz kojega su prisutni naučili što su to QR kodovi, koje vrste tih kodova postoje, kako se jednostavno mogu izraditi te nam je prikazala svoje primjere iz prakse primjene QR kodova.

Prof. geografije i povijesti, predsjednik Društva prijatelja vrgorske starine Branko Radonić  održao je predavanje o nematerijalnoj baštini Vrgorca iz kojega su prisutni spoznali kojim to nematerijalnim dobrima se Vrgorac diči, te kako članovi Društva prijatelja vrgorske starine rade na očuvanju vrgorske baštine.

Uslijedila su dva primjera iz prakse. Knjižničarka Sanja Mamić iz OŠ Meje u Splitu predstavila je kako je osmislila i provela projekt „Školska knjižnica u javnozdravstvenom projektu“ i pokazala drušvenu igru koja je nastala iz toga projekta. Adriana Turić Erceg prikazala je primjer iz prakse „Oživimo zaboravljene igre“ koji se treba dalje razviti u smjeru istraživanja i oživljavanja starih igara vrgorske krajine kako bi se sačuvale od zaborava.

Prof. Radonić i Željka Opačak, direktorica TZ Vrgorac, za kraj su umjesto obilaska vrgorskih kulturnih znamenitosti zbog vremenskih neprilika prikazali filmić o Vrgorcu iz kojega se mogu vidjeti vrgorske ljepote te ih poveli u galeriju Društva prijatelja vrgorske starine na kojoj su imali priliku vidjeti našu prvu izložbu pod nazivom „Od jezera do polja“ autora B. Radonića. Za prigodne poklone pobrinule su se Žana Pervan Odak, ravnateljica Centra za kulturu i baštinu Grada Vrgorca i knjižničarka Adriana Turić Erceg.

Hvala svim sudionicima i svima koji su na bilo koji način doprinijeli ostvarenju ovoga skupa!

Veselimo se ponovnom susretu, novim spoznajama i novim druženjima!

Knjižničarka Adriana Turić Erceg






[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju