NAJEMOTIVNIJI KNJIŽEVNI SUSRET
Autor: Tonći Tolić, 22. 5. 2018.

NAJEMOTIVNIJI KNJIŽEVNI SUSRET

14. svibnja našu školu posjetila je mlada spisateljica Bojana Meandžija, rođena Karlovčanka, autorica autobiografskog romana Trči! Ne čekaj me…

Prve rečenice toga romana zapisivala je kao 16-ogodišnjakinja u vlažnim prostorijama atomskog skloništa za vrijeme Domovinskoga rata u Hrvatskoj.

Ovo je priča o odrastanju mlade osobe u uvjetima u kojima je svaki trenutak života posebno dragocjen, no okružena brigom i ljubavlju svojih roditelja i cijele obitelji djevojčica dolazi do spoznaje da na ovom, često okrutnom svijetu, uvijek ima ljudi koji znaju pružiti ruku kada je to najpotrebnije.

Bojana neposrednim razgovorom s djecom i čitanjem ulomaka iz romana nikoga ne ostavlja ravnodušnim. Držimo palčeve da ovaj divan roman postane obvezna školska lektira jer u svakom pogledu to i zaslužuje!

Hvala, Bojana, što si nas oplemenila svojim toplim srcem i dotakla naše duše svojim romanom Trči! Ne čekaj me…koji nosi snažnu poruku budućim generacijama o optimizmu, nadi, zajedništvu i toplini obiteljskoga okružja.