RADIONICA CRTANOG FILMA
Autor: Tonći Tolić, 15. 2. 2018.

RADIONICA CRTANOG FILMA

Naša škola u suradnji s gradom Vrgorcem sudjeluje u nacionalnom projektu Ruksak (pun) kulture – umjetnost i kultura u vrtiću i školi, čiji je pokrovitelj Ministarstvo kulture RH u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja.

Ovaj program omogućuje usvajanje i približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima koji žive u sredinama s ograničenom dostupnosti kulturnim i umjetničkim sadržajima.

21. prosinca 2017. posjetio nas je gospodin Marijan Lončar iz Zaprešića, autor i animator poznatih animiranih filmova poput Profesora Baltazara, Malih letećih medvjedića i mnogih drugih. U našoj školskoj knjižnici održao je zanimljivu i poučnu radionicu crtanog filma u trajanju od 4 školska sata na kojoj je sudjelovalo 14 učenika/ca uzrasta 5. – 8. razreda i knjižničarka. Radionicu je pratilo i nekoliko učenika iz Novinarske skupine naše škole.

Crtali su se poznati i izmišljeni likovi od kojih se krenulo u izradu dodatnih crteža kako bi se prikazao pokret. Naučili smo kako nastaje pokret u animiranom filmu. Gdin Lončar je sve crteže fotografirao i animirao pomoću računala.

Naše uratke u obliku kratkog animiranog filma možete vidjeti na sljedećem linku:

Knjižničarka Adriana Turić Erceg