VRTIM ZDRAVI FILM
Autor: Tonći Tolić, 15. 2. 2018.

VRTIM ZDRAVI FILM

Vrtim zdravi film je projekt pod pokroviteljstvom tvrtke Nestle iz Zagreba u partnerstvu s Hrvatskim školskim sportskim savezom. Podržavaju ga Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Ministarstvo zdravlja, Agencija za odgoj i obrazovanje te Hrvatski zavod za javno zdravstvo.

Ciklus predavanja i radionica o zdravoj prehrani i životu učenicima sedmih razreda održao je Ivan Klaričić, profesor tjelesne i zdravstvene kulture tijekom studenoga i prosinca ove školske godine.

Učenici su se upoznali s bitnim odrednicama zdravog načina života, piramidom prehrane, zdravim stavovima te načelima pravilne prehrane. Kroz društvenu igru u kojoj slažu „tanjur pravilne prehrane“ birajući i kupujući namirnice iz pojedinih skupina, učenici su ponovili naučeno. Dobili su i prigodne majice te brošuru Moj osobni vodič za uravnoteženu prehranu.

Knjižničarka Adriana Turić Erceg