« Ožujak 2024 »

IGRAM SE I UČIM
Autor: Tonći Tolić, 15. 2. 2018.

IGRAM SE I UČIM

Učenici trećih razreda sa svojim učiteljicama prisustvovali su 9. veljače zanimljivom nastavnom satu o svojstvima vode u učionici kemije. Sat im je održala prof. kemije i biologije Ivana Vujčić. U uvodnom dijelu popričali su o tome što su to pokusi i zašto ih izvodimo. Izveli su pokus s napuhanim balonom koji iznad plamena svijeće pukne, a kada je napunjen vodom neće puknuti. Potom su učenici podijeljeni u skupine razgledali mali improvizirani laboratorij i kroz 6 koraka istraživali svojstva vode te izvodili zaključke. Naučili su na zornim primjerima kako se testira miris i okus te boja; kako voda poprima oblik zdjele u kojoj se nalazi te mjerili temperaturu leda i zagrijane vode.

Ovaj nastavni sat i način njegova izvođenja dokazao je kako se najbolje uči i dolazi do zaključaka istraživanjem i konkretnim primjerima, a takav način rada učenicima je zanimljiviji i korisniji od predavačke nastave.

Knjižničarka Adriana Turić Erceg