KAMP „ZAŠTO JE DOBRO POMAGATI“
Autor: Tonći Tolić, 15. 2. 2018.

KAMP „ZAŠTO JE DOBRO POMAGATI“

U subotu 10. 02. 2018. na Orahu u Zajednici „Pape Ivana XXIII“ je održan treći kamp za učenike pod nazivom „Zašto je dobro pomagati“. U kampu su sudjelovali učenici 7. c razreda, njihova razrednica Tina Juras i pedagoginja Mone Ademi. Treći dio kampa se odnosio na upoznavanje s pojmom altruizma i altruističkog ponašanja. Na kampu su sudjelovali i volonteri iz srednje škole „Tin Ujević“ Vrgorac koji su imali za cilj potaknuti učenike na volontiranje i upoznati ih s prednostima volonterskog rada. Zadnji kamp je bio dobra nadogradnja na prethodne kampove jer ukoliko učenici prihvate da svi ljudi zaslužuju jednaki tretman i prilike veća je vjerojatnost da će iz altruističnog ponašanja izvući dugoročne beneficije. A k tome, kao jedan od zaštitnih faktora kod pojavnosti rizičnih ponašanja se često navodi i prilika za prosocijalno ponašanje, što je u ovom slučaju pomaganje.

Edukativne radionice i igre za učenike je održao stručni tim i volonteri pod vodstvom psihologinje Milke Vučić i socijalne radnice Maje Grgurinović kojima je za cilj kod učenika pokušati potaknuti razvoj ispravnog sustava vrijednosti.

Mone Ademi, pedagoginja