PROJEKT -- Nasilje = nemoć, a ne moć
Autor: Tonći Tolić, 4. 10. 2017.

Nasilje = nemoć, a ne moć

ZAJEDNICI 'PAPA IVAN XXIII' S VELIKOG PROLOGA ODOBREN PROJEKT O PREVENCIJI NASILJA MEĐU DJECOM VRIJEDAN 95 TISUĆA KUNA - REALIZIRAT ĆE GA U SURADNJI S OSNOVNOM ŠKOLOM 'VRGORAC'

Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku objavilo je listu odobrenih projekata udruga u području prevencije nasilja nad i među djecom i mladima u 2017. godini. Među odobrenim projektima nalazi se projekt Udruge Zajednice „Pape Ivana XXIII“ sa sjedištem u Velikom Prologu koje će se provoditi u partnerstvu s Osnovnom školom Vrgorac i Osnovnom školom „Don Mihovila Pavlinovića“ Metković. Navedeno Ministarstvo je prepoznalo kvalitetu i važnost projekta iz prioritetnog područja Prevencija nasilja među djecom (podrška nenasilnom rješavanju sukoba među djecom, edukacije o prihvaćanju različitosti među djecom i dr.) naziva „NASILJE = nemoć, a NE moć“. Projekt će biti podržan financijskim sredstvima u iznosu od 95.000,00 kn. Predviđeno trajanje projekta je od 15. listopada 2017. do 14. listopada 2018. godine. Suradnici, uključeni u aktivnosti na ovom projektu su Centar za socijalnu skrb Metković i Vrgorac, te Zavod za javno zdravstvo Dubrovačko-neretvanske županije. Potporu projektu dali su Grad Vrgorac (ustupanjem višenamjenske dvorane), Ustanova za kulturu i sport Metković (ustupanjem kazališne dvorane Gradskog kulturnog središta) i Gradska knjižnica Metković (ustupanjem multimedijalne dvorane).