36 ĐAKA PRVAKA ZAKORAČILO U ŠKOLSKE PUSTOLOVINE
Autor: Tonći Tolić, 7. 9. 2017.

Ravnatelj OŠ Vrgorac Krešimir Kuran 4. rujna 2017. pozdravio je 36 ovogodišnjih prvašića koji su se, nestrpljivo iščekujući prvi dan škole, okupili u posebno za njih uređenoj auli novoga dijela škole.

Budući da djeca vole priče, dobrodošlicu i želju za što boljim uspjehom ravnatelj im je poželio simboličnom pričom.

Priča ide ovako: 36 putnika krenulo je na težak put preko planine koji je trajao 8 dana. Na tom putu pridružio im se dobri pastir. Savjetovao ih je da ruksake koje su nosili putem napune kamenčićima onoliko koliko žele. Neki su napunili pun ruksak, neki malo, a neki nisu htjeli nositi ništa. Na kraju puta kamenčići su se pretvorili u blago, zlato i dijamante.

Ravnatelj je djeci objasnio kako su tih 36 putnika oni, a pastiri njihove učiteljice s kojima roditelji trebaju surađivati. Učiteljice će im govoreći da nešto napišu, prepišu i nauče pružati kamenčiće znanja. Nakon 8 godina njihova školovanja kamenčići će se pretvoriti u dijamante. Onima koji će na tom putu govoriti kako neće učiti i mučiti se, ostat će prazne glave kao onim putnicima prazni ruksaci.

Nakon ravnateljeve poučne priče među djecu je utrčao animator Dado (Dalibor Dominiković)kao veliki, veseli učenik koji je kroz interaktivni razgovor, šale i ples uputio djecu u ono što će učiti u školi, ali i provjerio njihovo dosadašnje znanje.

Nakon prozivke, učiteljice Angela i Boba povele su u veselom vlakiću svoje đake prvake u nove školske pustolovine.

Knjižničarka Adriana Turić Erceg