« Ožujak 2024 »

SUPERTALENT OSNOVNE ŠKOLE VRGORAC
Autor: Tonći Tolić, 16. 6. 2017.

DRUGI SUPERTALENT

OSNOVNE ŠKOLE VRGORAC

U Višenamjenskoj dvorani Grada Vrgorca održan je 12. LIPNJA 2017. Drugi Supertalent, natjecanje učenika Osnovne škole Vrgorac u pjesmi, plesu i sviranju. Pred oko dvije stotine djece, njihovih roditelja i učitelja svoje vještine pokazalo je ukupno jedanaest učenika u deset glazbenih i plesnih izvedbi. Nastupili su tako učenici: Ana Jerkušić, Gabrijela Galić, Vita Tolić, Ana Radonić, Petra Matković, Darko Erceg, Lorena Gašpar, Lea Glamuzina, Ena Vukojević, Mate Mucić i Juraj Pažin. Žiri su sačinjavale pedagoginja Mone Ademi, psihologinja Danijela Herceg, knjižničarka Adriana Turić Erceg, nastavnica glazbene kulture Mara Žderić i direktorica Turističke zajednice Željka Opačak. Program su vodili učenici Iva Šarić i prošlogodišnji pobjednik Milan Jakičević. Učenici su u svojim nastupima pokazali ogroman talent iako većina prvi put nastupa u javnosti. Zaista smo uživali! Teško je zaista bilo izabrati najboljega, ali i to je morao biti netko. Žiri je za najbolji glazbeni nastup proglasio onaj učenice 6. razreda Petre Matković iz Zavojana, dok je publika najboljim proglasila plesni nastup učenika 2. razreda Darka Ercega iz Vrgorca. Svi natjecatelji su dobili posebna priznanja i poklone.

U pauzama pjesme i plesa učenice-modeli pokazali su odjevne kombinacije koje su izradili u suradnji s mentoricom Ivanom Vujčić, a nastupili su i učenici plesne škole "Calypso" iz Metkovića predvođeni Dadom Dominikovićem.

Čestitke svim natjecateljima i organizatorima ovoga prekrasnog događaja na velikom angažmanu. Bravo!

Branko Radonić