DAN DRUŠTVENIH IGARA U OŠ VRGORAC
Autor: Tonći Tolić, 12. 4. 2017.

DAN DRUŠTVENIH IGARA

U

OŠ VRGORAC

Zdrav duh u zdravu tijelu! Ovom poznatom poslovicom vodili smo se kada smo odlučili slobodno vrijeme naših školaraca ispuniti zanimljivim i svakako korisnim sadržajima. Tako smo 11. travnja, kada se i obilježava Dan društvenih igara, našim školarcima na školskom igralištu oslikali par društvenih igara (Čovječe, ne ljuti se, Školice, Twister) kako bi vrijeme prije i nakon nastave proveli na sigurnome, a uz to i vježbali svoju koordinaciju, više se kretali, razvijali socijalne vještine i osjećaj za timski rad i igru. Cijeli projekt inicirale su i osmislile psihologinja i pedagoginja škole, a vrijedne ruke naših domara su ideju pretočile u djelo. Moderan stil života udaljuje djecu od igrališta, stvarnoga druženja, igre.  Fizička aktivnost i boravak na svježem zraku uvelike koriste poboljšanju uglavnom distraktibilne pažnje i kratkotrajne koncentracije osnovnoškolske djece, utječu na stvaranje asocijativnih veza među neuronima razvijajući tako kognitivni potencijal naše djece.  Djeca su se odmah zainteresirala za igre i vrlo rado sudjelovala. Neka nam svaki dan bude ispunjen dječjim smijehom, veseljem , igrom i zadovoljstvom.

Danijela Herceg, psihologinja