PATKICA BLATKICA
Autor: Tonći Tolić, 6. 3. 2017.

PATKICA BLATKICA

10. veljače su u našem gradu gostovali glumci Metkovskoga amaterskog kazališta lutaka s predstavom Patkica Blatkica. Ovu veselu interaktivnu predstavu učenici nižih razreda gledali su u višenamjenskoj dvorani grada Vrgorca. Predstavu je režirao Hamica Nametak, a glumili su Anđelka Medak, Antonela Markotić, Vatroslav Markotić i Tomislav Tomić. Zanimljivost je da su neki od ovih glumaca po struci učitelji i sami izrađuju kostime, lutke i scenografiju za svoje predstave.

Patkica Blatkica je priča o nestašnoj patkici i njenom čuvaru Pašku, lukavoj lisici i mudrome ježu. U predstavi sudjeluje i publika koja zajedno s glumcima dijalogom pokušava riješiti problem i pronaći otetu patkicu. Djeca su predstavom oduševljena jer su aktivno sudjelovala te su se potpuno uživjela u uloge. Naučila su kako je za sretno rješenje nekoga problema potrebno puno sloge i zajedništva.

Adriana Turić Erceg, knjižničarka