ZABAVNI PROSINAC
Autor: Tonći Tolić, 6. 3. 2017.

ZABAVNI PROSINAC

Mjesec prosinac svi vole zbog blagdanskog raspoloženja i osjećaja skorog zimskog odmora. Kako u to vrijeme i nastava i učenje mogu biti zabavni pokazali su učenici petih razreda na satovima matematike s nastavnicom Jelkom Glamuzinom. Rješavajući matematičke zadatke s prigodnim temama, osmislili su radionicu izrade čizmica povodom blagdana Svetog Nikole.  Na izrađene čizmice pisali su poruke Svetom Nikoli, napuhali balone na koje su privezali čizmice te ih pustili u let s prozora učionice matematike. Bio je lijep prizor vidjeti čizmice kako lete iznad škole prenoseći blagdanske želje.

Učenici nižih razreda i Posebnoga odjela izrađivali su s učiteljicama i učiteljem Damirom Šamijom svoje ukrase za bor. U novom dijelu škole okitili su bor poseban po tome što su svi ukrasi njihovih ruku djelo.

Tijekom prosinca vrijedni učenici 3.a i 3.b s učiteljicama Cvitom i Katicom pripremali su božićnu priredbu. Božićnu priredbu bogatu sadržajima upriličili su u svojoj učionici zadnji tjedan nastave prvoga polugodišta. Izradili su i pozivnice za roditelje i djelatnike škole, kostimirali se i oduševili nas svojim umijećem krasnolova i glume. Uz izraze dobrodošlice na zabavicu koju su priredili za nas i roditelje izrazili su nam i vreću dobrih želja u novom ljetu.

Adriana Turić Erceg, knjižničarka