JEDAN POSEBAN DAN
Autor: Tonći Tolić, 6. 3. 2017.

JEDAN POSEBAN DAN

3. prosinca je Međunarodni dan osoba s invaliditetom. Obilježava se od 1993. godine. Cilj je postizanje jednakosti u ostvarivanju ljudskih prava i sudjelovanju osoba s invaliditetom u društvu.

U našoj školi je učenicima s posebnim potrebama taj dan poseban dan. Tada im ravnatelj i djelatnici stručne službe škole uruče poklone. Ovaj susret im uvijek donese veselje i izmami osmijehe na lica.

Ovi učenici su jako druželjubivi i   imaju vrlo razvijenu empatiju. Svoju pozitivu i energiju prenose i na druge oko sebe. Zato ih njihovi prijatelji i učitelji vole iznenaditi i obilježiti s njima neke važne nadnevke kao što su njihovi rođendani.

Marin Radić je učenik koji obožava pjesmu Ruža crvena i rado ju pjevuši. 18. siječnja ove godine proslavio je 18 –ti rođendan. Učiteljice i prijatelji iznenadili su ga buketom crvenih ruža. Marin je ponosno i razdragano svima pokazivao svoje cvijeće i poklone, a rado se i fotografirao. Ali nije ni on ostao dužan, cvijećem je darivao svoje prijateljice i učiteljice za Valentinovo.

Učenici 6. b razreda svoga prijatelja Mihovila Mišetića iznenadili su 21. prosinca povodom njegovog rođendana. Iznenađenje je bilo dvostruko. Mihovil je mislio kako nitko ne zna da mu je taj dan rođendan pa ih je htio iznenaditi čašćenjem, a učenici, njegova asistentica Ena Krpo i djelatnici stručne službe škole znali su koliko mu proslava rođendana znači pa su ga iznenadili poklonima. Tako je i to bio jedan poseban, veseo i emotivan dan.