KREATIVNOST NA DJELU
Autor: Tonći Tolić, 24. 11. 2016.

Kreativni učitelji stvaraju kreativne učenike!

U ovu tvrdnju sam se uvjerila kada me je učiteljica 4. b Slobodanka Stojić Todorović pozvala na kreativnu radionicu izrade slikovnice koju je osmislila sa svojim učenicima na osnovu lektire Mate Lovraka Družba Pere Kvržice.

Učenici su putem prezentacije i učiteljičinih uputa naučili kako se izrađuje i uvezuje slikovnica. Podijelili su se u 4 skupine. Svaki član skupine je dobio  dogovorom određeni zadatak. Jedni su pripremili i oslikali naslovnicu, izradili slova naslova. Drugi su prikazali roman kroz poglavlja, predstavili glavne događaje i likove koje su ostali nacrtali. Radili su svoje zadatke istodobno, a zatim posložili i uvezali slikovnice.

Nastala su prava mala umjetnička djela. Birala se i najbolja grupa i najbolja slikovnica. Kriteriji su bili disciplina i radna atmosfera u grupi te uspješnost slikovnica u likovnom i u literarnom izričaju.

Knjižničarka Adriana Turić Erceg