DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE
Autor: Tonći Tolić, 4. 11. 2016.

DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI

ZA PLODOVE ZEMLJE

Učenici nižih razreda ove školske godine Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje  obilježili su bogatim dramsko-recitatorskim programom. Uz pomoć učiteljica izložili su plodove rada svojih i majčinih ruku – razna peciva, pogače, kolače. Bilo je i ostalih plodova jeseni (voća) pažljivo složenih u jesensku košaru.

Krasnoslovljene su prigodne pjesme o kruhu, a učenici su prisutnima objasnili zašto svake godine u listopadu odajemo počast ovoj važnoj namirnici. Zaplesalo se uz vesele taktove pjesme o mlinaru, a nakon svećeničkog blagoslova (fra Ivica Omazić) i zajedničke molitve zajedno smo i blagovali.

Učenici 2. a i 2. b posjetili su nakon toga starački dom. Odnijeli su hranu  štićenicima doma, upoznali se i porazgovarali s njima. Zapjevali su zajedno i krasnoslovili im svoje pjesmice o kruhu. Na taj način su oplemenili svoje duše, a njima uljepšali svojim posjetom dan i nakratko ih vratili u djetinjstvo.

Dane kruha obilježile su i područne škole koje, iako imaju jako mali broj učenika, ni po čemu ne zaostaju za matičnom školom. Kako je ovaj dan obilježen kod njih vidimo iz fotografija koje su nam poslali.

Adriana Turić Erceg, knjižničarka