« Ožujak 2024 »

POKRET ZA RADOST
Autor: Tonći Tolić, 26. 9. 2016.

OTVORENO VJEŽBALIŠTE

U SKLOPU

AKTIVNIH ZONA

U srijedu 21. rujna 2016. na igralištu pokraj naše osnovne škole svečano je otvoreno vježbalište na otvorenome koje uređuje  Coca Cola u Hrvatskoj u okviru društveno – odgovornoga projekta Pokret za radost. Aktivne zone tvrtka uređuje i predaje u vlasništvo lokalnoj zajednici te na korištenje njezinim građanima. Vrgorčani su se glasovanje putem društvenih mreža izborili za visoko drugo mjesto te tako omogućili unapređenje kvalitete života svojim sugrađanima.

Program je vodila Ružica Markotić, voditeljica Radio Biokova, a prisutnima su projekt predstavili Bruno Jelić, predstavnik tvrtke Coca Cola u Hrvatskoj, gradonačelnik Ante Pranić i ravnatelj OŠ Vrgorac Krešimir Kuran. Rukometni reprezentativac i veleposlanik projekta, legendarni Mirza Džomba pokazao je prisutnima vježbe i namjenu za svaku od šest postavljenih sprava koje su djeca odmah i isprobala. Sportskoj legendi su se posebno razveselili te im je on rado dijelio autograme i fotografirao se s njima, a dao je i kratak intervju. U programu su sudjelovali i učenici OŠ Vrgorac koji su demonstrirali vježbe, prerezali vrpcu te dijelili za pultom prisutnima besplatno osvježenje. Ovaj važan događaj za naše sugrađane popratilo je i lijepo vrijeme pa je vježbalište stalno dupkom ispunjeno te potvrđuje naziv aktivne zone koju nosi.

Knjižničarka Adriana Turić Erceg