« Ožujak 2024 »

PROJEKT – ZDRAVA PREHRANA
Autor: Tonći Tolić, 23. 5. 2016.

PROJEKT 1. A

RAZREDA –

ZDRAVA PREHRANA

Učenici 1.a razreda su sa svojom učiteljicom Milom Šalinović Karaula u suradnji  s nekoliko roditelja 4. svibnja 2016.  proveli razredni projekt na temu zdrave prehrane. Vrsta projekta je bila istraživačko – kreativna, a ciljevi: upoznati djecu s namirnicama važnima za zdravlje; naučiti koliko su raznolika i redovita prehrana bitne za zdrav život; podizanje ekološke svijesti učenika te briga za njihovo zdravlje.

Nakon naučenih lekcija o očuvanju zdravlja i okoliša učenici su se podijelili u 4 skupine: Suncokreti, Jagodice, Super ekipa i Malci genijalci. Mame su prethodno pripremile zdrave namirnice iz 4 područja: voće, povrće, zdravi namazi, žitarice i jogurti te osmislile zdrave recepte. Donijele su potreban pribor, izradile oznake za stolove te pripremile stolove.

Zatim je uslijedio skupni rad. Prije početka rada igrali smo igru upoznavanja i igru pogađanja skrivenoga predmeta. Učenici su uz vodstvo učiteljice pomoću prezentacije ponovili naučeno gradivo. Potom je svaka skupina izrađivala i kreirala zdrave obroke.

Djeca su uživala raditi uz vodstvo roditelja te su nastale maštovite voćne i povrtne salate, zdravi energetski sokovi, zdravi namazi na domaćem kruhu, domaći jogurti, frapei i slično. Svaka skupina je prezentirala svoj rad i naučeno o svojoj temi, a onda smo kušali napravljenu hranu i zaključili da zdravo može biti jako ukusno i primamljivo, pogotovo ako je spravljeno s puno ljubavi i mašte.

Djeca su roditeljima koji su sudjelovali na projektu ( Leila Erceg, Ivana Bebić, Ivanka Dodig, Adriana Turić Erceg i Zdravko Erceg) podijelila prigodne diplome, a druženje smo završili zajedničkim fotografiranjem.

Djeca su nakon izvedbe projekta uvježbala prigodan igrokaz U povrtnjaku, izradila maske te je svaka skupina odigrala igrokaz u razredu i tako još jednom na zabavan način ponovila naučeno.

Knjižničarka Adriana Turić Erceg