SIGURNOST DJECE NA INTERNETU
Autor: Tonći Tolić, 25. 2. 2016.

SIGURNOST DJECE

NA INTERNETU

U utorak 16. veljače 2016. u 17 sati u novom dijelu škole organizirano je i održano predavanje pod nazivom Sigurnost djece na internetu. Predavanje je bilo namijenjeno roditeljima učenika sedmih i osmih razred,a a cilj je bio upoznati roditelje te rizične skupine djece s načinima zaštite djece od opasnosti koje na njih vrebaju s interneta i društvenih mreža.

Na ovaj način s upoznati s temama poput lozinki, sigurnosti bežičnih mreža te su mogli pročitati savjete o tome kako sigurno komunicirati na internetu.

Projekt je osmislila splitska policija  na čelu s voditeljem policijskog odjela prevencije Paškom Ugrinom i Antom Radojom u suradnji s mladim programerima s FESB-a i predsjednikom Udruge mladih programera Markom Matijevićem. Mladi programeri su izradili aplikaciju sigurne mreže SafetyNet – Bitka za sigurnost, kojom djeca kroz zabavu uče kako se zaštititi od opasnosti s interneta. Glavni dio aplikacije je kviz u kojem se sudionici natječu u znanju iz područja sigurnosti na internetu, potom su tu materijali za učenje o elektroničkom zlostavljanju, zloćudnim aplikacijama, društvenim mrežama i elektroničkoj pošti.

Projekt su u našoj školi predstavili prof. Lada Sartori i policajac Ante Radoja.

Adriana Turić Erceg, knjižničarka