UPISI 2017./2018.
Autor: Tonći Tolić, 6. 2. 2017.

Dragi predškolci,

dragi  roditelji

Prijava  djece dorasle za upis u prvi razred osnovne škole u šk. god. 2017./2018. vršit će se elektronskim putem na obrascu Prijave za predupis od 6. do 17. veljače 2017.god. Roditelji su dužni ispuniti online obrazac (Prijava za predupis) koji mogu pronaći u proširenom tekstu u ovoj obavijesti ili stranici Ureda državne uprave. Roditelji koji nisu u mogućnosti prijaviti djecu ovim putem, mogu se javiti u stručnu službu škole.

Ravnatelj:

Krešimir Kuran

Upis djece u prvi razred osnovne škole na području Splitsko-dalmatinske županije za školsku godinu 2017./2018.

provest će se prema Planu upisa Ureda državne uprave u SDŽ, Služba za društvene djelatnosti, Odjel za prosvjetu, kulturu, informiranje, sport i tehničku kulturu, sukladno odredbama članka 16. i 17. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN broj 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 94/13 i 152/14) te članka 5. Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava (NN broj 67/14) u suradnji sa osnivačima osnovnih škola (Grad Split, Grad Makarska, Splitsko-dalmatinska županija) i osnovnim školama u SDŽ (Popis osnovnih škola u SDŽ s upisnim područjima).

Prijava školskih obveznika vršit će se elektronskim putem na obrascu PRIJAVA za predupis (link na kraju)

u vremenu od 6. do 17. veljače 2017.

Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole objavljenim na web stranici Ureda državne uprave SDŽ i web stranicama osnovnih škola u SDŽ.

Školski obveznici su:

- djeca rođena od 1. travnja 2010. do 31. ožujka 2011.,

- djeca rođena od 1. travnja 2011. godine do 31. prosinca 2011. za koju roditelji, odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole,

- djeca kojima je za šk. god. 2016./17. rješenjem Ureda, odgođen upis u prvi razred osnovne škole,

- djeca koja trebaju privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole

Učenik se prijavljuje za upis u školu prema prebivalištu odnosno upisnom području škole (matična škola), gdje se obavlja provjera spremnosti djeteta za upis (testiranje i liječnički pregled) sukladno dogovoru sa roditeljem.

Ako se dijete želi iz opravdanog razloga upisati u školu kojoj ne pripada prema upisnom području (cjelodnevni boravak ili neki drugi razlog) u postupku prijave, prijavljuje obadvije škole s naznakom željene škole i razloga. Provjeru spremnosti obavlja u matičnoj školi, nakon čega se javlja željenoj školi radi dogovora.

Za prijevremeni upis roditelj odnosno staratelj osim prijave online podnosi i zahtjev Uredu državne uprave na priloženom Obrascu 6. Mišljenje stručnog tima predškolske ustanove dostavlja osnovnoj školi prilikom dogovora o testiranju.

Za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred (djeca sa težim oštećenjem zdravlja), roditelj odnosno staratelj podnosi zahtjev Uredu državne uprave na priloženom Obrascu 6. Uz zahtjev prilaže i medicinsku dokumentaciju.

Za područje Grada Vrgorac, zahtjev se upućuje na adresu:

Ured državne uprave, Služba za društvene djelatnosti, Odjel za prosvjetu, kulturu, informiranje, sport i tehničku kulturu, Ispostava Vrgorac, Tina Ujevića 8, 21 276 Vrgorac i/ili e-mailom: ispostava.vrgorac@udu-sdz.hr

Stručna povjerenstva predlažu raspored utvrđivanja psihofizičkog stanja djece i dostavljaju ovom Uredu do 21. ožujka 2017. Isti će se objaviti putem medija, na internetskim stranicama Ureda i škola te na oglasnim pločama škola i zdravstvenih ustanova.

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u prvi razred osnovne škole provodi se u osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema upisnom području u razdoblju od 31. ožujka do 15. lipnja 2017.

Ako se dijete upisuje u osnovnu školu kojoj ne pripada prema upisnom području, osnovna škola koju će dijete pohađati pisanim putem će zatražiti od osnovne škole kojoj dijete pripada prema upisnom području mišljenje o psihofizičkoj spremnosti djeteta za upis u prvi razred osnovne škole.

Prijava za predupis