16. LITERARNO-LIKOVNI NATJEČAJ "TIN I JA"
Autor: Tonći Tolić, 12. 1. 2016.

Osnovna škola VRGORAC
21276 VRGORAC
p.p. 86
Klasa: 602-01/16-01/01
Urbroj: 2195-216-16-01
Vrgorac, 12.01.2016.

P        O       Z       I        V

za sudjelovanje na međunarodnom literarno-likovnom natječaju

TIN    I     JA

Pod pokroviteljstvom  Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i Grada Vrgorca, Osnovna škola VRGORAC organizira 16. literarno-likovni natječaj "Tin i ja"  za učenike osnovnih škola Republike Hrvatske i škola u inozemstvu gdje se održava nastava na hrvatskom jeziku.

U v j e t i    n a t j e č a j a :
      LITERARNI RADOVI: mogu biti pisani svim hrvatskim dijalektima i izričajima (kajkavskim i čakavskim dijalektom; ekavskim, ikavskim i jekavskim izričajem).
Svaka škola može sudjelovati sa 3 rada koji se dostavljaju u 3 primjerka. Na poleđini rada navesti ime i prezime učenika, razred, naziv i adresu škole, ime i prezime učitelja te pečat škole.

TEME literarnog stvaralaštva mogu biti:
Malena mjesta srca moga; Tamo, tamo da putujem; Gruda zemlje; Kolajna; S Tinom u …; Igračka vjetrova; Kolijevka; Planina zov; Kristalna kocka vedrine; Tajne osobe slične su tajnama mora; Čovjek je čudesno biće s korijenom i krilima; Kiša budi sve što u nama drijema; Ne boj se! Nisi sam; Svakidašnja jadikovka; Čarolija riječi.

U obzir se uzimaju samo teme koje su na bilo koji način  vezane uz djetinjstvo, odrastanje i stvaralaštvo velikog Augustina Tina Ujevića.

LIKOVNI RADOVI: mogu biti rađeni u svim likovnim tehnikama.
      Na natječaj semože poslati do 3 rada. Svaki rad na poleđini treba sadržavati podatke o učeniku: ime i prezime, razred, naziv rada, tehniku, naziv i adresu škole, ime i prezime učitelja te pečat škole.
       MOTIV za likovno stvaralaštvo je lik Tina Ujevića, djetinjstvo u Vrgorcu, Makarskoj, Imotskome; planina; more; stabla kostele, bazge, rodna kuća; motivi iz njegovog bogatog književnog opusa.
U posebnom prilogu dostavite popis autora, razred i ime mentora.
Radove treba poslati do 01. svibnja 2016. godine na adresu:

Osnovna škola VRGORAC
                       ( za 16. natječaj )
                        21276 VRGORAC

Rezultati natječaja i nagrađeni sudionici bit će javno promovirani na otvaranju državne  manifestacije – S TINOM U VRGORCU – 29. 06. 2016.  godine.

S poštovanjem,

Krešimir Kuran,