« Ožujak 2024 »

PODUZETNIČKI DAN U OŠ VRGORAC
Autor: Tonći Tolić, 20. 5. 2015.

Dana 14. svibnja 2015. godine u našoj školi održan je po prvi put Poduzetnički dan. U organizaciji Učeničke zadruge "Bušin" upriličen je u predvorju novoga dijela škole susret trojice lokalnih poduzetnika s našim učenicima.

Poduzetnike su predstavljali Miljenko Pivac, MI BRAĆA PIVAC; Ljubomir Erceg, dr. stomatolog i Miljenko Pervan, Frizerski salon Miljenko.

Nakon uvodnoga obraćanja ravnatelja Krešimira Kurana i voditeljice zadruge Ivane Vujčić, skup je otvorio Ansambl blok flauta skladbom  La musica di notte Đele Jusića pod vodstvom Ine Međugorac te tako uveličao ovaj događaj.

Uslijedilo je zanimljivo predstavljanje naših poduzetnika koji su nam zorno predočili na svojim primjerima kako se postaje poduzetnik te kako se ako voliš svoj posao i vjeruješ u sebe zaista može uspjeti.

Događaj je uveličala i gđa Vesna Marović, viša savjetnica za učeničko poduzetništvo iz Agencije za odgoj i obrazovanje koja nas je  svojim životnim primjerom također potaknula na neposustajanje u poduzetništvu, pohvalila dosadašnji rad Zadruge te istaknula važnost školskih zadruga za odgoj i obrazovanje.

Ostatak vremena su učenici, koji aktivno sudjeluju u radu Zadruge (Klara Kardum, Anastazija Kolak, Iva Šarić, Marija Šarić, Jerko Šarić, Nikola Kolak, Vice Kolak i Ivan Dropuljić), predstavili njen rad i postavljali poduzetnicima pitanja te se tako razvio ugodan razgovor koji nam je svima još više približio poduzetništvo.

U predvorju se moglo posjetiti i štand Zadruge, razgledati njene proizvode te kupiti suvenire.

Rad i uspjeh naše Zadruge je već na samom početku za svaku pohvalu, a ovakvih događaja poput ovoga Poduzetničkog dana trebalo bi češće organizirati jer tako učenici na neposredan, zanimljiv i ugodan način uče iz prve ruke te im tako stečena znanja lakše ostaju u sjećanju i bolje ih motiviraju.

Adriana Turić Erceg, knjižničarka