UČENIČKA ZADRUGA BUŠIN ODLIČNO PREDSTAVILA VRGORAC NA ŽUPANIJSKOJ SMOTRI
Autor: Tonći Tolić, 27. 4. 2015.

Odličan debitantski   nastup

Učenička Zadruga Bušin Osnovne škole Vrgorac nastupala je 17. travnja danas na 27. Smotri učeničkih zadruga Splitsko-dalmatinske županije održanoj u City centru u Splitu. Učenici su se predstavili sa svojim rukotvorinama u vidu malih heklanih podmetača, stolnjaka, zatim glinenih posudica, svijećnjaka, kao i ljekovitih melema. Štand je bio uređen u duhu našega kraja što je bilo i prepoznato od strane stručnog žirija, a posebne pohvale dobila je učenica Iva Šarić koja je demonstrirala svoje umijeće svima prisutnima. Iako je zadruga tek nedavno osnovana i nastupila je prvi put, svojim je rezultatima uspjela ući u prvih deset mjesta, osvojivši deveto mjesto među 29 ekipa, što je izvanredan uspjeh. Dobili su i puno pohvala organizatora. Naši školski zadrugari natjecali su se u tri sekcije, a najveći teret organizacije podnijeli su učenici Iva Šarić, Klara Kardum i Nikola Kolak, uz mentorstvo nastavnica Ivane Vujčić, Dženi Mihaljević i Tonke Jelavić.