U TOPLINI UČIONICE POSEBNOG ODJELA NAŠI UČENICI UČE KROZ VJEŽBU I IGRU
Autor: Tonći Tolić, 27. 4. 2015.

Uređene prostorije

Sjećate li se nogometne utakmice koju je Osnovna škola Vrgorac lani organizirala kako bi skupila novac za opremanje prostorija posebnog odjela škole? U međuvremenu su se javili i drugi donatori iz inozemstva i dvije male učionice su uređene (lakirani parketi, obojeni zidovi, promijenjeni otvori) i opremljene potrebnim didaktičkim sredstvima od kojih su neki bili jako skupi, a uz njih nabavljeno je računalo i uređaj za plastificiranje dječjih radova.

Nedavno smo obišli Posebni odjel Osnovne škole (jedan odjel - dvije skupine) da bi vidjeli kako se naši učenici snalaze u novim prostorima. Moramo priznati da su nas oduševili svojim entuzijazmom i voljom. U toplini dviju učionica Marin Radić, Ivor Todorović, Petar Dropuljić, Ankica Dragičević i Josipa Čupković uz mentorstvo i pomoć dvije učiteljica – Petre Bašić i Dunje Šulente uz igru i vježbu marljivo uče i crtaju, a njihovi radovi su obješeni po zidovima obiju učionica. Njihove učiteljice kažu kako učenici jako dobro surađuju i kako su prezadovoljne svakim njihovim napretkom, i da je i djeci i njima to poticaj za daljnji rad.

- Čovjek je ispunjen kada vidi njihov trud i svaki napredak je velika stvar koja usrećuje i nas i njih, kaže nam učiteljica Dunja.

Branko Radonić