PREDUPISI U PRVI RAZRED 2022/2023
Autor: Tonći Tolić, 7. 2. 2022.

Poštovani roditelji budućih prvaša

u nastavku obavijesti se nalaze upute za predupis djece u prvi razred osnovne škole.

Stručna služba

DOBRO DOŠLI, PRVAŠI!

Prijava djece dorasle za upis u prvi razred osnovne škole u šk. god. 2022./2023. provodit će se u vremenu od 7. do 17. veljače 2022elektronskim putem na obrascu PRIJAVE ZA PREDUPIS na mrežnim stranicama upravnog odjela - www.dalmacija.hr. Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole objavljenom na web stranici Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport SDŽ i web stranicama osnovnih škola u SDŽ kao i na web stranicama osnovnih škola u SDŽ. ( Obavijesti.. Prijava za upis djece u prvi razred osnovne škole na području Splitsko-dalmatinske županije za školsku godinu 2022./2023.)

Školski obveznici su:

- djeca rođena od 1. travnja 2015. do 31. ožujka 2016. godine

- djeca kojima je za šk. god. 2021./2022. rješenjem odgođen upis u prvi razred osnovne škole

Iznimno u prvi razred osnovne škole mogu se upisati i djeca rođena od 1. travnja 2016. godine do 31. prosinca 2016. za koju roditelji odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole.

Dijete se prijavljuje za upis u školu prema prebivalištu / boravištu, odnosno upisnom području škole (matična škola) u kojoj se i obavlja provjera spremnosti djeteta za upis (testiranje i liječnički pregled ) sukladno dogovoru sa roditeljem.

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u prvi razred osnovne škole provodi se u osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema upisnom području u razdoblju od 31. ožujka do 15. lipnja 2022. Iznimno, ako se radi o djeci s već utvrđenim teškoćama u razvoju mogu pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja u vremenu od 1. veljače do 15. travnja tekuće godine kako bi im se pravovremeno odredila programska i profesionalna potpora.

Za prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole, roditelj odnosno staratelj podnosi zahtjev Upravnom odjelu na Obrascu 6 (www.dalmacija.hr) najkasnije do 31.ožujka 2021. godine. Za dijete kojem je rješenjem odgođen upis u šk.god.2020./2021. radi težih oštećenja zdravlja ili ima višestruke teškoće, roditelj/staratelj treba zatražiti privremeno oslobađanje od upis u prvi razred osnovne škole, odnosno podnijeti zahtjev na Obrascu 6 uz dostavu medicinske dokumentacije. Zahtjev za prijevremeni upis u prvi razredi i privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole za područje grada Splita upućuje se na adresu: Upravni odjel za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport u Splitsko-dalmatinskoj županiji, Ispostava Vrgorac i/ili e-mailom: miroslav.budimir@dalmacija.hr.

Stručna služba škole

PRIJAVE ZA PREDUPIS