« Ožujak 2024 »

PREDSTAVA ZMAJ I PRINCEZE
Autor: Tonći Tolić, 15. 11. 2014.

6. studenoga 2014. gledali smo u gradskoj višenamjenskoj dvorani predstavu Zmaj i princeze u maestralnoj izvedbi Kazališta lutaka Mostar. Djeca nižih razreda su sa svojim učiteljicama i knjižničarkom ujutro usprkos kiši  veselo krenuli u dvoranu puni iščekivanja kakvoga zmaja i kakve princeze će vidjeti. Pridružilo nam se i nekoliko područnih škola, a predstavu su posjetili i neki viši razredi. Igrali su Ivan Nevjestić, Marta Haubrich i Ružica Bošković. Publiku jesu podjednako oduševili i glumci i lutke kao i scenografija i glazba.

To je priča o odgajanju djece namijenjena i djeci i odraslima. Redatelji Kyriakos Argyropoulos i Stanislav Stanev kažu da su prvo izmislili bajku, ali prva princeza Sunčica im se nekako nije svidjela, htjeli su da bude malo drugačija. I tako su prvu princezu zamijenili drugom, Veselkom, pa trećom… Poslije se nisu mogli  odlučiti koja je princeza najbolja pa su odlučili prikazati priču o jednom zmaju i tri princeze pa neka publika odluči.

Bilo je veselo, zabavno i poučno. Djeca su aktivno sudjelovala u svim događajima u priči i donijela zaključke o tome kakvi trebaju biti prema roditeljima i odraslima, a kakvo ponašanje je neprihvatljivo.  Toplo preporučujemo i odraslima ovu predstavu jer pruža puno savjeta upravo i odraslima.

Adriana Turić Erceg