« Ožujak 2024 »

HUMANITARNA AKCIJA OSMAŠA
Autor: Tonći Tolić, 10. 5. 2019.

HUMANITARNA AKCIJA OSMAŠA

Potaknuti posjetom Vukovaru u sklopu redovne terenske nastave i onim što su tamo vidjeli, doživjeli i naučili o Domovinskom ratu, svi učenici osmih razreda (matična škola i područni odjel Veliki Prolog) sudjelovali su u hvalevrijednoj humanitarnoj akciji. Organizirali su se, prikupili novac i uplatili donaciju za zajednicu Vjera i svjetlo župe Sv. Filipa i Jakova u Vukovaru. Prikupili su 660,00kn.

Na poticaj Jean Vaniera i Marie-Helene Mathieu, na hodočašću u Lurd 1971. godine nastao je pokret Vjera i svjetlo. To je duhovni međunarodni pokret zajednica koji okuplja osobe s intelektualnim teškoćama, njihove roditelje i prijatelje. Rođen je iz želje da pomogne osobama s intelektualnim teškoćama, njihovim roditeljima i obiteljima, pronaći svoje mjesto u društvu i Crkvi. Osobe s intelektualnim teškoćama imaju bitnu ulogu u ljudskoj zajednici, društvu i Crkvi. Kako bi mogle razvijati svoje darove i napredovati, potrebna im je integracija i prilika sudjelovanja u životu ljudske zajednice.

Mone Ademi, pedagoginja

Adriana Turić Erceg, knjižničarka