« Ožujak 2024 »

Natječaj Tin i ja
Autor: Tonći Tolić, 14. 1. 2022.

Osnovna škola VRGORAC
21276 VRGORAC
p.p. 86
KLASA: 602-01/22-12/01
URBROJ: 2195-216-22-01
Vrgorac, 12. siječnja 2022.

P        O       Z       I        V

za sudjelovanje na međunarodnom literarno-likovnom natječaju

„TIN    I     JA“

Pod pokroviteljstvom  Ministarstva znanosti i obrazovanja i Grada Vrgorca, Osnovna škola VRGORAC organizira  21. literarno-likovni natječaj "Tin i ja"  za učenike osnovnih škola Republike Hrvatske i škola u inozemstvu gdje se održava nastava na hrvatskom jeziku.

U v j e t i    n a t j e č a j a :
      LITERARNI RADOVI: mogu biti pisani hrvatskim književnim jezikom i svim hrvatskim narječjima i govorima.
Radovi poslani na natječaj trebali bi se dostaviti u 3 primjerka. Na poleđini svakog rada navesti ime i prezime učenika, razred, naziv i adresu škole, ime i prezime učitelja te pečat škole.

TEME literarnog stvaralaštva mogu biti:
Malena mjesta srca moga; Tamo, tamo da putujem; Gruda zemlje; Visoki jablani; Kolajna; S Tinom u …; Igračka vjetrova; Kolijevka; Planina zov; Kristalna kocka vedrine; Tajne osobe slične su tajnama mora; Nemoguće sebe iskazati; Kiša budi sve što u nama drijema; Ne boj se! Nisi sam; Svakidašnja jadikovka; Čarolija riječi; Dobrota sunca; Bura, bura, bura; Notturno; More – velika i divna tajna prirode; Svjetlost Jadrana; Uhapšen u svojoj magli, /zakopčan u svome mraku, /svatko svojoj zvijezdi nagli, /svojoj ruži, svojem maku.

U obzir se uzimaju i sve ostale teme koje su inspirirane stvaralaštvom i životom pjesnika Ujevića.

LIKOVNI RADOVI: mogu biti rađeni u svim likovnim tehnikama.
      Na natječaj se može poslati više radova. Svaki rad na poleđini treba sadržavati podatke o učeniku: ime i prezime, razred, naziv rada, tehniku, naziv i adresu škole, ime i prezime učitelja te pečat škole.
       MOTIV za likovno stvaralaštvo lik je Tina Ujevića, djetinjstvo u Vrgorcu, Makarskoj, Imotskome; planina; more; stabla kostele, bazge, rodna kuća; motivi iz njegovog bogatog književnog opusa (bura, jablani, kristalna kocka vedrine, svetkovina ruža, igračka vjetrova, noć u kojoj pljušte zvijezde, dažd, mjesečina, nostalgija svjetlosti…)
Radove treba poslati do 15. travnja 2022. godine na adresu:

Osnovna škola VRGORAC
( za 21. Natječaj )
Matice hrvatske 9
21276 VRGORAC

Organizator Natječaja ne vraća radove poslane na natječaj.

Molimo učenike iz inozemstva koji sudjeluju na natječaju da dostave adresu na koju im možemo poslati zahvalnice, priznanja i nagrade.

Rezultati natječaja bit će objavljeni na stranici škole, a autori prvonagrađenih radova i njihovi mentori bit će javno predstavljeni na završnoj večeri kulturne manifestacije S Tinom u Vrgorcu,  5. srpnja 2022. godine u Vrgorcu.

S poštovanjem

Krešimir Kuran, ravnatelj OŠ Vrgorac